Park Bahçeler Bakım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

fatihozkaraaslan@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Bakım Şube Müdürlüğü

Çayırova Akse Mahallesi Parkı vatandaştan tam not aldı

Tarih: 25 Eylül, 2018
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerdeki mahallelerde yeşil alan, park ve bahçe yapımına özen gösteriyor. Bu kapsamda çocuk, genç ve yetişkinlerin spor yapıp stres atacağı Çayırova Akse Mahallesi’nde park yapımı çalışmaları tamamlandı. 7 bin 40 metrekare alan üzerine inşa edilen parkta, basketbol sahasından çocuk oyun grubuna kadar birçok donatı yapıldı. Çevre sakinleri, parkı çok beğendiklerini dile getirdi.

SOSYAL DONATILAR YAPILDI
Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan parkta 1 adet büyük çocuk oyun grubu, 12 adet oturma bankı, 3 adet S bank, 2 adet ahşap giriş kapısı, 5 adet park aydınlatma direği, 2 adet çeşme, 342 metrekare basketbol sahası, 133 metrekare fitness alanı inşa edildi. Parkta vatandaşlar için dinlenme ve piknik alanları yapıldı. Ayrıca park alanı içerisindeki 667 metrekare meydan ve yollarda granit küp taş ve bazalt taş kullanıldı. Ayrıca park alanında 5 bin 284 metrekare yeşil alan ve bin 130 metrekare sert alan konumlandırıldı.

MAHALLE SAKİNLERİ ÇOK MEMNUN
Mahalle sakinlerinin memnuniyetini kazanan park çalışması ile bölgede önemli bir eksiklik gidermiş oldu. Vatandaşlar aileleri ile gönüllerince dinlenip, spor yapma imkânı buldu.