Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Bakan Işık’tan Başkan Karaosmanoğlu’na tebrik ziyareti

Tarih: 11 Nisan, 2014
a a a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ederek tebrik etti. Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Yardımcıları Tahir Büyükakın, Ercan Yazıcı ve Feyzullah Okumuş, Başkan Danışmanı Ömer Polat, İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz da hazır bulundu.

KOCAELİ MODEL OLDU

Kocaeli'nin belediyecilik açısından Türkiye'nin önde gelen belediyelerinden biri olduğunu söyleyen Bakan Işık, “İzmit Büyükşehir Belediye’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne dönüştürülmesiyle Türkiye’ye model olan bir dönüşüm gerçekleştirdik. Bu modelle Kocaeli bir bütün olarak büyümeye başladı. Kısa sürede büyük mesafeler kat edildi. Bunda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun rolü çok büyük” dedi.

HALKIMIZ ‘PEKİYİ’ NOTU VERDİ

Kocaeli halkının yapılan hizmetleri gördüğünü ve her seçimde desteklerini artırdığını söyleyen Bakan Işık, “Halkımız son yerel seçimlerde Kocaeli’de hem büyükşehir hem de ilçe belediyelerinde AK Parti’yi tercih ederek ‘pekiyi’ notunu vermiştir. Halkımızın bu teveccühü eminim hizmet olarak kendilerine dönecektir” şeklinde konuştu.

YENİ BÜYÜKŞEHİRLERDE KOCAELİ AĞIRLIĞI

Kocaeli’nin büyükşehir modeli olarak iyi bir örnek olduğunu söyleyen Bakan Işık, “Sınırlarının tamamı hizmet sınırı olan 30 büyükşehrimiz var. İstanbul ve Kocaeli’nin daha önce sınırlarının tamamı büyükşehir kapsamındaydı. Ancak Kocaeli, diğer büyükşehirlere daha iyi bir örnek oldu. Kocaeli’nin yetiştirdiği bürokratlar şimdi yeni büyükşehirlerde önemli görevlere getiriliyorlar” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ DEĞİŞİM KENTİ OLDU

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise ziyaretlerinden dolayı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a ve beraberindekilere teşekkür ederek, Kocaeli’yi hep birlikte daha iyi yerlere getirecekleri vurgusunu yaptı. Bakan Işık’a “Hoş geldiniz” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Böyle diyorum ama aslında siz evinize geldiniz. Bakanımızla eskilerden beri birlikte çalışıyoruz. Kentimize 10 yıldır güzel hizmetler yaptık. Kocaeli, değişen bir kent haline geldi. Bunda hepimizin emeği var. Ekip ruhu ile çalışmanın bereketini gördük” dedi.

EKİP RUHU İLE ÇALIŞACAĞIZ

Yerel seçimlerdeki başarının altında da ekip ruhu olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bundan sonra da bu ruhla çalışmaya hep beraber devam edeceğiz ve kentimizi birlikte kalkındıracağız” ifadelerini kullandı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım