Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

G. Koreli diplomattan Başkan’a ziyaret

Tarih: 17 Aralık, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, G. Kore İstanbul Başkonsolosu Taedong Jeon’u misafir etti. Başkan Karaosmanoğlu ile Başkonsolos Jeon, Türkiye ve G. Kore arasındaki ticari, ekonomik ve sosyal ilişkilerin gelişmesine Kocaeli’den katkı sunmayı arzu ettiklerini söyledi.

BAŞKONSOLOS TAEDONG JEON

Ziyarette Genel Sekreter Ersin Yazıcı ile Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın da hazır bulundu. İlk olarak Büyükşehir Şeref Defteri’ni imzalayan diplomat Jeon’a, Başkan Karaosmanoğlu tarafından işlemeli bir vazo hediye edildi. Başkonsolos Jeon da, Başkan Karaosmanoğlu’na G. Kore’yi tanıtan Türkçe bir kitap ve G. Kore’ye özgü çay takımı takdim etti.

TARİHTEN GELEN DOSTLUK

Karşılıklı fikir alışverişi şeklinde geçen görüşmede Başkonsolos Jeon’u Kocaeli’nde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Türkiye ile G. Kore arasında tarihten gelen dostluğa Kocaeli olarak bize de katkı sunuyoruz. Kardeş şehrimiz Ulsan ile dostane ilişkilerimiz devam ediyor. G. Kore’ye iki kez konuk oldum ve orada kendi evimizde gibi ağırlandık’ açıklamasını yaptı.

PİŞMANİYE İKRAM ETTİ

Kendisini kabul etmesinden dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür eden konuk diplomat Jeon, ‘’İki ülke arasında özellikle ileri teknoloji, deprem, enerji ve sağlık alanlarındaki ortak çalışmaların artmasını arzu ediyoruz. Sanayi kenti olan Kocaeli’ne ayrı bir önem veriyoruz’’ şeklinde konuştu. Başkan Karaosmanoğlu, konuk diplomat Jeon’a çay ve İzmit Pişmaniyesi ikram etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım