Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Başkan ve işadamları Libya yolcusu

Tarih: 25 Eylül, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve işadamlarından oluşan bir heyet çeşitli görüşmeler yapmak amacıyla Libya’yı ziyaret edecek. Libya Cumhuriyeti Beyda Mahalli Meclisi Başkanı Muhammed Senusi’nin davetlisi olarak Libya’ya geçecek olan Başkan Karaosmanoğlu’na sanayici ve işadamlarından oluşan 11 kişilik ekip eşlik edecek.

İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANACAK

Ziyarette Beyda kenti ile işbirliği anlaşması imzalanacak ziyarette Bingazi Başkonsolosu Ali Sayit Akın da hazır bulunacak. 26 Eylül Perşembe günü Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket edecek olan heyet 28 Eylül Cumartesi günü Kocaeli’ye dönüş yapacak.

LİBYA HEYETİ ZİYARET ETMİŞTİ

Libya’nın Beyda ve Merc şehirlerinden gelen yöneticiler, Bingazi Başkonsolosu Ali Sayit Akın ile Kocaeli’nde kamp yapan Libyalı izci gençlerden oluşan heyet geçtiğimiz Haziran ayında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ederek Libya’ya davet etmişti.

PROTOKOL İMZALANDI

Ziyarette Kocaeli ile Beyda şehirlerinin kardeş şehir olması konusu da gündeme gelmiş, Beyda ve Merc şehirlerinin yöneticileri, Başkan Karaosmanoğlu’nu Libya’ya davet etmişti. Görüşmelerin ardından Kocaeli ile Beyda şehirleri arasında dostluk, kültürel ve ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla hazırlanan iyi niyet protokolü imzalanmıştı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım