Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Kocaeli ile Hartum arasında iş birliği protokolü imzalandı

Tarih: 30 Temmuz, 2013
a a a
Kocaeli ile Hartum arasında iş birliği protokolü imzalandı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sudan’ın İstanbul Başkonsolosu Asım Muhtar İbrahim ile Hartum Belediye Başkanı Ömer Ahmet İbrahim Nimir’i misafir etti. Başkan Karaosmanoğlu ile konuk Belediye Başkanı Nimir, Kocaeli ile Hartum şehirleri arasında iş birliği protokolü imzaladı.

SUDAN HEYETİ ZİYARET

Sudan’ın İstanbul Başkonsolosu Asım Muhtar İbrahim ile Hartum Belediye Başkanı Ömer Ahmet İbrahim Nimir, Başkan Karaosmanoğlu’na konuk oldu. Ziyarette Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcıları Tahir Büyükakın ve Ercan Yazıcı ile Dış İlişkiler Başkan Danışmanı Sami Çebi hazır bulundu.

BAŞKAN’DAN SICAK KARŞILAMA

Başkan Karaosmanoğlu’na ülkelerinden getirdikleri otantik hediyelerden takdim eden Sudan heyeti, kendisine sıcak karşılamasından dolayı teşekkür etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı gelişim ve değişimi yakından takip ettiklerini dile getiren Sudan heyeti, ‘’Kocaeli’nde ve Türkiye’de kendimizi evimizde gibi hissettik. İki ülke halklarının birçok ortak noktası var. Türkiye’nin elde ettiği başarıları yakından takip ediyor ve sizinle iş birliği yapmak istiyoruz. Kocaeli’nin belediyecilik tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz’’ dedi.

KAPIMIZ SİZE AÇIKTIR

Sudanlı konukları Kocaeli’nde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Sudan’ı ve Sudan halkını seviyoruz. Sudan halkının her zaman yanındayız. Sudan’dan gelecek genç yönetici, mühendis ve teknik personele kapımız her zaman açıktır, burası sizin için bir okuldur’’ ifadesini kullandı.

HAYVANAT BAHÇESİ

Başkonsolos Muhtar İbrahim, Kocaeli’nde kurulacak bir hayvanat bahçesine Sudan’dan çeşitli hayvanları getirebileceklerini ve bunların bakımını yapacak personeli de sağlayabileceklerini dile getirdi. Başkan Karaosmanoğlu, bu öneriyi memnuniyetle karşıladı ve mutlaka değerlendireceklerini söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Hizmet Binası’nın balkonundan Sudanlı misafirlerine eşsiz İzmit Körfezi manzarası eşliğinde Kocaeli’ne yönelik bilgi aktardı.

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Öte yandan Başkan Karaosmanoğlu ile konuk belediye başkanı Nimir arasında Kocaeli ile Hartum şehirlerinin çeşitli konularda iş birliği yapmasına olanak sağlayacak protokol imzalandı. Buna göre Kocaeli ile Sudan’ın 1,5 milyon nüfuslu 7 alt belediyeden oluşan Hartum şehri arasında değişik alanlarda yakın işbirliği sağlanacak, iki şehir arasında ortak ilgi alanlarındaki deneyim ve yöntem bilgilerinin karşılıklı değişimlerine olanak tanınacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım