Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Macaristan Milli Müze Müdürü’nden Büyükşehir’e ziyaret

Tarih: 16 Haziran, 2013
a a a

Macaristan Milli Müzesi Müdürü Dr. Caszlo Csorba, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol’u makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Macar Kralı İmre Tökeli Anı Evi’ni de gezen Csorba, Türk ve Macar ilişkilerinin bu hizmetlerle daha da büyüyeceğin altını çizdi.

DOSTLUK MESAJLARI

Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol’un makamında gerçekleşen ziyarette karşılıklı dostluk mesajları verildi. Macaristan Milli Müzesi Müdürü Dr. Caszlo Csorba, Büyükşehir Belediyesi’nin 1700’lü yıllarda Kocaeli’de yaşayan Macar Kralı Tökeli İmre’nin anısına yaptığı çalışmalardan dolayı çok duygulandıklarını belirtti. Csorba, bu çalışmaların Türkiye’de sadece 4 ilde bulunduğunu ve bunları yakından görmek için Kocaeli’ye geldiklerini hatırlattı.

ANI EVİNİ İNCELEDİ

Konuk Müze Müdürü ziyaretin ardından Başkan Danışmanı Nermin Tol ile birlikte Tökeli İmre Anı Evi’ne geçti. Anı evini dikkatle inceleyen Dr. Csorba buradaki eşyaların çok anlamlı olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Anı evinin eksiksiz olduğunu kaydederek bu hizmetler ile Türk ve Macar ilişkilerinin daha da gelişeceğinin altını çizdi. Csorba, hem Seka alanı hem de Karatepe’deki Macar Tökeli İmre için yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir’e teşekkür etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım