Müdahale Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

kadirkokturk@kocaeli.bel.tr

TBB yine Kocaeli’yi seçti

Tarih: 20 Aralık, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliğiyle gerçekleştirilen temel itfaiyecilik eğitimlerinin 36. dönemi de tamamlandı. İl dışından eğitimlere katılan 30 itfaiye eri sertifikalarını törenle aldı. Sertifika alanların sayısı 1050’ye yükselirken TBB, projenin 2014 yılında da yine Kocaeli’de devam etmesine karar verdi.

DÜNYA STANDARTLARINDA

Sekapark Otel’de düzenlenen sertifika törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Osman Ayvazoğlu ve itfaiye şube müdürleri de katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Çöpoğlu yaptığı konuşmada “Türkiye Belediyeler Birliği ile ortaklaşa verdiğimiz eğitim sonunda kulaktan dolma itfaiyecilik bilgisini ortadan kaldırdık. Teknik donanım eksiklerimizi de giderdik. Türkiye Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük amacı Kocaeli’deki itfaiyecilik vizyonunu bütün Türkiye’de dünya standartları ölçüsüne çıkarmak. Bu yönde çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.

EN YETERLİ BELEDİYE ÜNVANINI KORUDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından 81 il arasından itfaiyecilik eğitimi verebilecek en yeterli belediye olarak seçilmişti. Türkiye’deki tüm itfaiye erlerini kapsayan proje üçüncü yılını doldurdu. Şu zamana kadar aralarında 8 ülkeden itfaiye erlerinin de bulunduğu 1050 kişi programa katıldı. Kocaeli Büyükşehir 81 ille birlikte Makedonya’dan 10, Kazakistan’dan 4, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Moritanya, Moldova, Tataristan ve Azerbeycan’dan beşer olmak üzere 44 yabancı itfaiye erine de temel itfaiyecilik ve son teknolojik ekipmanların kullanımı konusunda eğitim verdi. TBB tarafından bu yıl 36. dönem itfaiye eğitim programına başarıyla tamamlayan Kocaeli Büyükşehir’in 2014 yılında da projeyi sürdürmesine karar verildi.