Müdahale Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

kadirkokturk@kocaeli.bel.tr

Kocaeli İtfaiyesi’nin kurtarma görüntüleri finale kaldı

Tarih: 3 Ekim, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, Alman Ulusal Conrad Dietrich Magirus tarafından organize edilen "2013 Dünyanın En İyi İtfaiye Ekibi Yarışmasında" yüzlerce video arasında son 10'a kalma başarısını gösterdi.

2 SAATLİK NEFES KESEN OPERASYON

18 Ağustos 2013 tarihinde Kandıra Sarısu mevkisinde Yener ve Cılız ailesinden 4 kişinin denizin ortasındaki kayalıklarda denizin aniden dalgalanmasıyla mahsur kalması ile başlayan itfaiye müdahalesi, 2 saatin sonucunda ailenin kurtarılması ile başarıyla sonuçlandı. Bu video ile yarışmaya katılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin kurtarma operasyonu büyük bir başarı göstererek jüri üyeleri tarafından son 10 aday arasına seçildi. Son 10'a kalan adaylar arasında, dünyanın çeşitli itfaiyelerinin yapmış olduğu yangın müdahalelerinden enkaz kurtarma çalışmalarına kadar çeşitli video görüntüleri yer alıyor.

İNTERNET OYLAMASI İÇİN SON GÜN 16 EKİM

İnternet kullanıcıları tarafından verilen oylar için son gün 16 Ekim 2013 olarak belirlendi. Kullanıcılar http://world-of-firefighters.com/2013/09/29/the-voting/ linkini tıklayarak Kocaeli İtfaiyesi’nin videosuna oy verebiliyor. Sayfanın biraz altında pembe renkli kısımda yer alan "Cast Voting" sekmesi tıklandığında yarışmaya katılan videolar arasından Dangerous rescue operation at sea- Denizde tehlikeli kurtarma operasyonu seçiliyor. Daha sonra oy verenin adı soyadı ve e mail adresi kutucuklara yazılıyor ve "absenden" sekmesi tıklanarak oy verme işlemi tamamlanıyor.

KAZANAN TEŞKİLATLAR ALMANYA VE AMERİKAYA GİDİYOR

Kurtarma videosu ile ilk üçe giren itfaiye teşkilatları 22 Kasım 2013 tarihinde Almanya'da düzenlenecek ödül törenine katılacak. Tertip komitesi kazanan teşkilatları ödül olarak New York İtfaiye Teşkilatında incelemelerde bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderecek.