Müdahale Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

kadirkokturk@kocaeli.bel.tr

İtfaiye erlerine psiko eğitim verildi

Tarih: 7 Haziran, 2011
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanlarına yönelik bilgilendirme eğitimleri sürüyor. Bu kapsamda Kocaelililerin can ve mal güvenliği için canlarını tehlikeye sokan Kocaeli İtfaiyesi personeline ‘travma ve travma sonrası stres bozukluğu’ konularında psiko eğitim verildi. 12 grup amirliğinde ayrı ayrı gerçekleştirilen eğitimlerde travma sonrası stres bozukluğu ölçeği de uygulandı.

TRAVMANIN TANIMI YAPILDI

Daha önce İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na bağlı yıkım ve hafriyat birimleri ile Emlak İstimlâk Dairesi Başkanlığı personeline verilen eğitimler bu kez Kocaeli İtfaiyesi’ne verildi. İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan kurum psikologu tarafından verilen psiko eğitiminde travmanın tanımı yapılarak, personelin yaşadığı olaylardan hangilerinin travma kapsamına girdiği belirlendi.

TRAVMADA DOĞRU YARDIM ÇOK ÖNEMLİ

Personelin yaşadıkları travmadan sonra kendilerinde meydana gelen olası fiziksel ve psikolojik değişiklikler hakkında bilgiler verilirken bu konuda doğru yardım alınması konusunda yönlendirildi. Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarına yönelik psikososyal destek amaçlı eğitim çalışmalarını önümüzdeki günlerde Zabıta personeline vereceği eğitimlerle sürdürecek.