Müdahale Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

kadirkokturk@kocaeli.bel.tr

İtfaiye eri sınavı başladı

Tarih: 1 Kasım, 2010
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye Daire Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere alacağı 75 itfaiye eri için bedensel yeterlilik ve sözlü mülakatlar başladı. İlk olarak lise ve dengi okul mezunu olan 50 aday mülakata alınırken ön lisans ve lisans mezunu adaylar da 5 Kasım 2010 Cuma gününe kadar ter dökecek.

225 ADAY TER DÖKECEK

KPSS puan sıralamasına göre belirlenen 225 itfaiye eri adayının ter dökeceği sınav, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı binasında ve bahçesinde gerçekleştiriliyor. Sabah saatlerinde başlanan sınav, Cuma günü saat 17.30’da sona erecek. Adaylar, sınav giriş kartları aracılığı ile kendilerine bildirilen günlerde, sınava tabi tutuluyor.

DAYANIKLILIK TESTİNE TABİ TUTULUYOR

Doktor nezaretinde boy kilo yeterliliği değerlendirilecek olan adaylar, daha sonra tekrar doktor nezaretinde sağlık kontrolünden geçiyor. Sağlık koşullarına uygun olan adaylar, itfaiye personelinden istenen dayanıklılık testine tabi tutuluyor. Ayrıca adaylar aynı gün sözlü mülakata da alınıyor. Bütün bu aşamaları başarı ile geçen adaylardan 75’i, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda istihdam edilecek.