Meclis Şube Müdürlüğü

0262 318 13 12

0262 318 13 14

nizamsen@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir Meclisi’nde Soma şehitlerine saygı duruşu

Tarih: 16 Mayıs, 2014
a a a
Büyükşehir Meclisi'nde Soma şehitlerine saygı duruşu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mayıs ayı olağan toplantısında Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasıyla ilgili üzüntü ve keder içerisinde olduğunu belirten Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Somada şehit olan kardeşlerimiz için saygı duruşunda bulunalım ve onlar için birer Fatiha okuyalım” diyerek toplantıyı başlattı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda yakınlarını kaybeden ailelere sabırlar dileyen Başkan Karaosmanoğlu, “Devletimiz bütün imkanlarıyla vatandaşımızın yanında oldu. Milli bir acı bu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bize düşen bir şey olursa yapmaya hazırız“ dedi.

OTOPARKLARI BÜYÜKŞEHİR İŞLETECEK

173 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu ile Ulaşım Komisyonu tarafından Gebze ve Kandıra ilçelerindeki parkomat ve açık otoparkların Belde A.Ş.’ye tahsis edilmesine ilişkin rapor oylamaya sunularak kabul edildi. Başkan Karaosmanoğlu, ‘’İzmit ve Gebze’de belediye olarak otopark işini kendimiz yapacağız’’ dedi. Ulaşım Komisyonu’nun 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz ulaşım kartı tahsis edilmesi teklifi de kabul edildi.

BİRLİKLERE ÜYELER SEÇİLDİ

Türkiye Belediyeler Birliği’ne Hüseyin Ayaz, Ali Toltar, İsmail Yıldırım, Ünal Köken, Mehmet Zekeriya Özak, Mustafa Öztürk, Zafer Arat, Selahattin Altınkaya, Mevlüt Demir, Nihat Değer, Vahit Eryılmaz; Kocaeli-Kandıra Kıyı Bandı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Birliği’ne İsmail Aysu ve Raif Yıldız; Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı Gayrimenkul Satış Komisyonu’na Murat Kılıç üye olarak seçildi.

2. OTURUM 20 MAYIS SALI GÜNÜ

Plan ve Bütçe, İmar ve Bayındırlık ve Dairesi’nden gelen komisyon raporlarını tek tek oylamaya sunan Başkan Karaosmanoğlu, itiraz ve şerhlere ilişkin görüşleri aldı. 173 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı mayıs ayı meclis toplantısının 2. oturumunun 20 Mayıs 2014 saat 15.00’te yapılmasını oylamaya sunan Başkan Karaosmanoğlu, teklifin onaylanmasıyla toplantıyı sonlandırdı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım