Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı

0262 318 23 10

RasitFidan@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı

Akademisyen Başkandan, geleceğin akademisyenlerine özel ilgi

Tarih: 3 Nisan, 2022
a a a
Akademisyen Başkandan, geleceğin akademisyenlerine özel ilgi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 28 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası nedeniyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Kütüphanesi’nde kitap dostlarıyla buluştu. Ziyareti sırasında Halk Kütüphanesi’ni kullanan ve akademik kariyerlerini yapan gençlere rastlayan Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, geleceğin akademisyenlerine özel ilgi gösterdi. Gençlerle tek tek ilgilenen ve isteklerini dinleyen Başkan, “Biz de üniversitede yüksek lisans yaparken, kütüphanelere giderdik. Burada sizleri görmek beni çok mutlu etti. Büyükşehir Belediyemizin Halk Kütüphanesi sizin gibi geleceğimizin teminatı olan gençlerimizindir dedi.

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİNE AKADEMİK TAVSİYE
Aynı zamanda bir akademisyen olan Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Büyükşehir Halk Kütüphanesi’nde rastladığı yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle tek tek ilgilendi. Gençlere akademik alanlarıyla ilgili sorular soran Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, çeşitli kitap tavsiyelerinin yanı sıra çalışma metotları hakkında tavsiyelerde bulundu.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKANA HALK KÜTÜPHANESİ TEŞEKKÜRÜ
Başkan sohbette öğrencilere Halk Kütüphanesi ile ilgili düşünce ve taleplerini sordu. Öğrenciler de Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a Büyükşehir Halk Kütüphanesi’nin özellikle kendilerine sağladığı güzel çalışma ortamı için teşekkür etti. Kütüphaneyi sıklıkla kullandıklarını anlatan öğrenciler, “Burası ders çalışmak ve araştırma yapmak için son derece güzel bir Kütüphane. Bunun yanı sıra tramvay sayesinde kolayca ulaşım imkanı var. Öğrenciler için internet gibi önemli bir ayrıntı da düşünülmüş. Bu olanaklar için size teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

BURASI SİZİN GENÇLER
Gençlerden duyduğu sözlere son derece mutlu olan Doç. Dr. Tahir Büyükakın kendisinin de öğrenciliği döneminde kütüphanelerden yararlandığını söyledi. “Biz de üniversitede yüksek lisans yaparken, kütüphanelere giderdik. Doktora döneminde ise online veri tabanından makalelere ulaşmaya başladık. Burada sizleri görmek beni çok mutlu etti. Büyükşehir Belediyemizin Halk Kütüphanesi sizin gibi geleceğimizin teminatı olan gençlerimizindir dedi.

İSTENİRSE BU KÜTÜPHANENİN IŞIĞI SABAHA KADAR SÖNMEZ
Büyükşehir Halk Kütüphanesi’nde 21 bin basılı, 22 bin 500 dijital kitap olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Tahir Büyakakın, her yıl yeni alımlar ve bağışlarla kitap sayısının arttığına dikkat çekti. Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, ayrıca, dijitalde 22.500 e-Kitapla hizmet verildiğini söyledi. Başkan, Kütüphane saatleri konusuna da değinerek, “Burası 20: 00’de kapanıyor. Daha geç kapansın dediler ben de o zaman 22.00’ye kadar açık kalsın dedim. Eğer sabaha kadar denirse onu da yaparız. Kütüphanelerin ışığı sönmezse, memleketin üzerindeki ışık da sönmez” dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım