İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü

0262 318 12 10

0262 318 12 38

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir personeline İngilizce’nin püf noktaları verildi

Tarih: 13 Nisan, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından hizmet içi eğitimler devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Meclis Salonu’nda ‘’İngilizce anlıyorum fakat konuşamıyorum‘’ konulu eğitim gerçekleştirildi. Eğitime Büyükşehir personeli katıldı.

YABANCIL DİL HAYATIMIZDA ÖNEMLİ

Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde İngilizce konuşmaya dair bilgiler veren eğitmen Berkan Uzun, ‘’Hayatımızın genel alanlarına yabancı dili yerleştirmeliyiz. Çünkü gelişen dünyada artık yabancı dil bir lüks değil şarttır. Dünyayı anlamamız ve hayatımız için yabancı dili hayatımıza bir şekilde sokmalıyız’’ dedi.

KENDİMİZİ İFADE ETMELİYİZ

İngilizce konuşma konusunda cesaretin önemli bir unsur olduğunu aktaran Uzun, ’’Uluslararası düzeyde bir etkinliğe katılacak olan insanlar yabancı dilde konuşmaya ve kendilerini ifade etmeye çekingen davranıyor. Kendimizi doğru veya yanlış olsa bile bir şekilde ifade etmeliyiz. Önemli olan o cesareti göstermek. Çünkü insanlar deneyerek bazı şeylerin üstesinden gelir. Denemekten çekinmemeliyiz. Bizi başarıya götürecek anahtar budur‘’ diye sözlerine devam etti.

DİLİMİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN ETKİNLİK YAPMALIYIZ

Yabancı dili geliştirmek için tüyolar vermeyi de ihmal etmeyen eğitmen Uzun, ‘’Yabancı dilimizi geliştirmek için o dil ile alakalı etkinliklere katılmalıyız. Eğer etkinliklere katılacak pozisyonda değilsek; yaptığımız birçok şeyi o yabancı dilde de yapmaya zaman ayırmalı, o dilde kitaplar okumalı ve en önemlisi yanımızda sözlük bulundurup boş zamanlarımızda kelime ezberlemeliyiz. Bu çalışmalar yabancı dilimizin olumlu yönde gelişimini sağlayacaktır’’ dedi.