Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

aliyesildal@kocaeli.bel.tr

Küçük biniciler nefes kesti

Tarih: 5 Haziran, 2023
a a a
Küçük biniciler nefes kesti

‘Sporun Başkenti Kocaeli’ mottosundan yola çıkarak birçok şampiyona ve turnuvaya ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi, sporun her türlüsünü desteklemeye devam ediyor. Bu doğrultuda Türkiye Binicilik Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Eyüp Sabri Tuncer EQUIFIN Başlangıç ve Eğitim Seviyesi Ligi 2. Ayak yarışması Büyükşehir’in desteğiyle Kocaeli Atlı Spor Kulübü manejinde gerçekleştirildi.

MÜSABAKALAR İKİ GÜN SÜRDÜ

Binicilik sporunu geniş kitleye yaymak amacıyla düzenlenen yarışmaya Kocaeli ve çevre illerden yaşları 6 ile 14 arasında değişen 50’ye yakın binici katıldı. İki gün süren müsabakalarda biniciler, dereceye girmek için büyük bir çaba sarf ederken, aileler de çocuklarının heyecanına ortak olarak büyük bir mutluluk yaşadı. Müsabakalar sonunda dereceye giren binicilere kupa ve madalyalarını TBF Genel Sekreter Yardımcısı Önder Karaeş, Kocaeli Atlı Spor kulübü Başkanı Savaş Demirtaş ve Atlı Spor Kulübü Müdürü Fikret Yıldız takdim etti.

YARIŞMALARDA DERECE ELDE EDEN BİNİCİLER ŞÖYLE;

1. GÜN

EQUIFUN BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

PES 2,3,4 / 6-8 YAŞ

1. Bilge Kabadurmuş Patrüs (Pony) 2. İbrahim Savun Angel (Pony) 3. Mevsim Kale Luna (Pony) 4 Duru Deniz Torun Apaçi (Pony), Liya Karip Angel (Pony)

PES 2,3,4 / 9-11 YAŞ

1. Ayşe Eylül Aynacı Boncuk (Pony), 2. Ayşe Zülal Çerman Boncuk (Pony), 3. Su Karamancıl Lucy(Pony) 4. Deniz Koç Silver Queen (Pony), 5. Sare Söylemez Apaçi (Pony)

PES 2,3,4 / 12-14 YAŞ

1 İpek Sivri Chocolate Gırl (Pony)

EQUIFUN EĞİTİM SEVİYESİ

PES 5-6 KATEGORİSİ

1. Poyraz Uzun Hera (Pony) 2. Zeynep Güler Silver Queen (Pony) 3. Poyraz Uzun Çitlenbik (Pony)

P I KATEGORİSİ

1. Duru Semiz Amazon (Pony) 2. Ömer Yağız Uzun Raven (Pony) 3. Öykü İla Kutluata Tiflis (Pony) 4. Hira Dahi Çalış Amazon (Pony)

P II KATEGORİSİ

1. Zeynep Dinçtürk Amazon (Pony) 2. Elida Balkan Silver Queen (Pony)

TEŞVİK

PI Tasnifi

1. Ömer Yağız Uzun Pandora (Pony) 1. İren Gömleksiz Pasifik (Pony) 1. Deniz Derin Yılmaz Tommy (Pony) 1. Leyla Eylül Çimenli Lucy (Pony)

PII Tasnifi

1. Maya Pay Julıa (Pony), 1. Melisa Göçmener Platon (Pony) 1. Irmak İyisoy Sandoz (Pony), 1. Hanzade Akgün Harmonıya (Pony) 1. Alin Eşkinat Tommy(Pony), 1. Mira Arev Bilal Hira Arev (Pony), 1. Dilara Özcan Karamel SS (Pony)

Yeni Binici Tasnifi

1. Nur Akkuş Kalın P 1. Defne Şahin Stanov, 1. Yusuf Burak Hacımustafaoğlu Tiflis (Pony)

TEŞVİK 30cm

PI KATEGORİSİ

1. Defne Çolak Maya (Pony) 2. Şura Nas Demir Dark Red (Pony) 3. İren Gömleksiz Pasifik (Pony) 4. Dora Deha Çalış Amazon (Pony)

PII KATEGORİSİ

1. Alin Eşkinat Tommy (Pony) 2. Melek Şana Çitlenbik (Pony) 3. Mira Arev Bilal Hira Arev (Pony) 4. Beren Güneş Öztürk Shelby (Pony), 5. Elif Armin Mazlum Çitlenbik (Pony)

YENİ BİNİCİ KATEGORİSİ

1. Alp Eşkinat Mocha Express 2. Murat Acar Silver Star (Pony) 3. Derin Şahin Stanov 4. Kerem Deniz Kuşçulu Silver Star (Pony) 5. Betül Akkuş Kalın P

TEŞVİK 50 cm

PII BİNİCİLER

1. Zeynep Öncan Freddy Macblue (Pony) 2. Hanzade Akgün Harmonıya (Pony), 3. Defne Agathe Kazaz Julıa (Pony), 4. Zümra Şen Carlos (Pony) 5. Berre Uyanık Çesnat (Pony)

YENİ BİNİCİLER

1. Yağmur Ada Gök Bubka, 2. Zehra Ağaçelebi Sekunda(Pony), 3. Kerem Deniz Kuşçulu Pasifik (Pony) 4. Tolga Kağan Yılmaz Lado, 5. Buse Naz Hacımustafaoğlu Acra

TEŞVİK 60 cm

P II BİNİCİLER

1. Derin Abdülbakioğlu Luna I (Pony), Zeynep Öncan Freddy Macblue (Pony) 3. Bade Fazla Maya (Pony), Ayşe Defne Fırat Sofıa (Pony), Ayşenur İlhan Bella (Pony)

PIII BİNİCİLER

1. Tevfik Bertuğ Çalışkan Gölge (Pony), Alperen Kayra Güner Karaca (Pony)

YENİ BİNİCİLER

1. Elena Kaptan Aura Libera (Pony) 2. Tolga Kağan Yılmaz Lado, 3. Zehra Ağaçelebi Sekunda(Pony), 4. Seda Akın Uncrowded

TEŞVİK 70 Cm

PII BİNİCİLER

1. Bade Fazla Maya (Pony) 2. Zümra Şen Carlos (Pony) 3. Derin Abdülbakioğlu Luna I (Pony)

PIII BİNİCİLER

1. Tevfik Bertuğ Çalışkan Gölge (Pony), 2. Çınar Çöl Patrüs (Pony),

YENİ BİNİCİLER

1. Kubilay Yanardağ Mabruk, 2. Yaren Irmak Öztürk Lısabon, 3. Deniz Bozdurgut Dragon, Zeynep Gül Ceylan Lucky Star, 5. Elena Kaptan Aura Libera (Pony)

TEŞVİK 85 Cm

YENİ BİNİCİLER

1. Zeynep Gül Ceylan Lucky Star, 2. Kubilay Yanardağ Mabruk, 3. Yaren Irmak Öztürk Lısabon, 4. Beril Doğankaya Chaccorıt, 5. Elena Kaptan Aura Libera (Pony)

YILDIZ, GENÇ, GENÇ YETİŞİKİN, YETİŞKİN BİNİCİLER

1. Delfin Demirtaş Teksas

2. GÜN

EQUIFUN BAŞLANGIÇ YARIŞMASI 2.AYAK

PES 2,3,4 / 6-8 YAŞ

1. Eliz Ayşe Arslan Boncuk (Pony), 2. Sıla Yılmaz Pandora(Pony), 3. Mevsim Kale Luna (Pony), 4. Ali Hilmi Temel Patrüs (Pony) 5. Göktürk Eren Taş Amazon (Pony)

PES 2,3,4 / 9-11 YAŞ

1. Ela Sağsak Lucy(Pony), 2. Su Karamancıl Lucy(Pony), 3. Alara Elif İyigör Tommy(Pony) 4. Ayşe Eylül Aynacı Nazlı (Pony) 5. Defne Erdem Boncuk (Pony)

PES 2,3,4 / 12-14 YAŞ

1 İpek Sivri Chocolate Gırl (Pony)

EQUIFUN EĞİTİM SEVİYESİ 2.AYAK

PES 5-6 KATEGORİSİ

1. Poyraz Uzun Hera (Pony), 2. Zeynep Güler Silver Queen (Pony) 3. Poyraz Uzun Çitlenbik (Pony)

PI KATEGORİSİ

1. Duru Semiz Amazon (Pony), 2. Ömer Yağız Uzun Raven (Pony), 3. Öykü İla Kutluata Tiflis (Pony) , 4. Hira Dahi Çalış Amazon (Pony)

PII KATEGORİSİ

1 Ayşe Defne Fırat Sofıa (Pony) 2. Zeynep Dinçtürk Amazon (Pony), 3. Elida Balkan Silver Queen (Pony)

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım