Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

İzcilerden Dostluk Temalı Kamp

Tarih: 11 Mayıs, 2017
a a a
İzcilerden Dostluk Temalı Kamp

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor İzcileri Dostluk ve Ahde Vefa temalı kamp düzenledi. Kağıtspor Albayrak, Hedef, Ateş, Nadide ve Tevfik İleri izci ünitelerinden 85 izci ve eğitimci liderler katıldı.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTILAR

Kampta eğitimlerin yanı sıra izciler bir dizi eğlenceli etkinlik gerçekleştirdi. Eğitimci liderler eşliğinde izciler Osmanlı Cenk Sanatı Matrak, Hedef vurma, Doğa Yürüyüşü, Yaban Hayat ve geleneksel topaç oynama etkinlikleri gerçekleştirdiler. İzcilerin el yeteneklerini geliştirmek amacıyla izcilere Türk bayrağı rozeti atölyesi düzenlendi. Atölyede izciler kendilerine verilen boncuk ve kilitli iğneleri titizlikle birleştirerek boncuklardan Türk bayrağı rozeti yaptılar. Mavi Beyazlı izciler kamp yaptıkları Kartepe Kuzuyayla Tabiat Parkı ve Kartepe Pazarçayır izci kamp alanlarında çevre temizliği gerçekleştirdi. Çevrede bulunan ve doğaya zarar veren atıkları kendilerine verilen çöp torbalarına doldurdular.

İZCİLİK GENÇLERE DEĞER KATIYOR

Kartepe Kuzuyayla Tabiat Parkı ve Pazarçayır izci kamp alanlarında eş zamanlı gerçekleştirilen kampların teması değerler eğitimi kapsamında Dostluk ve Ahde vefa olarak belirlendi.İzciler kampın son akşamı düzenlenen kamp ateşinde Dostluk ve ahde vefa üzerine hazırladıkları skeç ve gösterileri sergilediler. Kamp ateşi programına katılan Kağıtspor İzcilik Branş Kaptanı Ömer Bahadır Özyılmaz izcilere dostluğun ve ahde vefanın hayattaki öneminden bahsederek izcilere başarılar diledi.