Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

İzciler Doğada Hayatta Kalmayı Öğrendi

Tarih: 4 Mayıs, 2017
a a a
İzciler Doğada Hayatta Kalmayı Öğrendi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, ergin izcilere yönelik Doğada Hayatta Kalma ve Moot Kampı gerçekleştirdi. Kampa Kağıtspor Akşemsettin, Ertuğrul Gazi ve Arslanbey izci ünitelerinden 40 izci ve Kağıstpor eğitimici izci liderleri katıldı.

İzciler Karlı Sabaha Uyandı

Kağıtspor izcilik branşı tarafından Doğada Hayatta Kalma ve Moot Kampı teması ile kurgulanan kampta izciler, ilk olarak Kuzuyayla Tabiat Parkında kamp kurdu. Kampın ilk akşamı yağan yoğun kar yağışının nedeniyle izciler, çadırlarından karlı bir sabaha merhaba dedi. Tüm Dünya’da aynı zaman diliminde gerçekleşen kampta izciler, yürüyerek kampın her günü farklı noktalarda kendilerine kamp kuruyor. Kampın ilk günü Kuzuyayla’dan başlayan zorlu parkurda Kağıstporlu izcilerin ilk hedefi Samanlı Dağlarında bulunan Karaoluk Yaylasıydı oldu.

İzciler Zorlu Moot Kampını Tamamladı

İzcilere Samanlı Dağlarında bulunan Kartepe Karaoluk yaylasında eğitimci liderler tarafından doğada hayatta kalma, barınak yapımı, izci düğümleri, ateş yakma ve ateş çeşitleri eğitimleri verildi. İzciler verilen eğitimin ardından doğadan elde ettikleri materyaller ile kendi barınaklarını yaptı. Zaman zaman kar yağışının olduğu zorlu geceyi yaptıkları barınaklarda geçiren izciler kendilerine verilen kumanyalar ile kampı tamamladı. Kampın son günü sabahın erken saatlerinde kalkan izciler yaptıkları barınakları toplayarak kampın bitiş noktası Kartepe Pazarçayır izci kampına yürüdü.