Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Bizi biz yapan değerlerimize Büyükşehir hassasiyeti sürüyor

Tarih: 10 Aralık, 2016
a a a
Bizi biz yapan değerlerimize Büyükşehir hassasiyeti sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Bilgievleri, Ailede Değerler Eğitimi Projesiyle hem ailelere, hem de öğrencilerine yön vermeye devam ediyor. Kentin 15 noktasında hizmet veren Bilgievlerinde bugüne kadar binlerce aile, çocuklarıyla birlikte bizi biz yapan değerlerimizi yeniden hatırlamanın ve hayatlarına katmanın mutluluğunu yaşıyor.

BİLGİEVLERİ’NİN ÖNEMLİ PROJESİ

Bilgievleri kurulduğu günden bu yana öğrencilere eğitim vermenin yanı sıra birbirinden önemli projelere imza attı. Bu çalışmalardan biri olan Ailede Değerler Eğitimi ise söz konusu çalışmaların en önemlisi olarak dikkat çekmekte. Bilgievleri, her ay düzenli olarak Ailede Değerler Eğitimi’ni gerçekleştirmeye devam ediyor. Yılda iki kez de alanında uzman kişilerin davet edildiği toplantılar düzenlenerek, seminerler gerçekleştiriliyor.

HER AY BİR DEĞER ELE ALINIYOR

Ailede Değerler Eğitimi kapsamında “Yardımlaşma, Vatan Sevgisi, Sevgi, Saygı, Hoşgörü, Adalet, Aile Sevgisi, Sağlık ve Vakıf” konularında öğrencilere eğitim veriliyor. Her ay bir konu başlığı seçilerek çocuklara bu konuda bilgi aktarılıyor. Ayın konusu ayrıca Bilgievi öğrencilerinin ailelerine de bildiriliyor. Örneğin bu ay Bilgievi’nde Değerler Eğitimi konusu sorumluluk ise aileden de bir ay boyunca çocuğunun sorumluluk değerleriyle ilgili gerçekleştirdiği davranışların not edilmesi isteniyor. Ailede değerler eğitimi ile Bilgievleri-aile-çocuktan oluşan sacayağı gerçekleşmiş oluyor.

AİLELER DE EĞİTİM ALIYOR

Bilgievi verdiği eğitimi aile uzantısıyla pekiştiriyor. Aileler her ay Bilgievine gelerek Ailede Değerler Eğitimi, Kültürde Değer Eğitimi, Dinde Değer Eğitimi, Tarihte Değer Eğitimi, Günümüzde Değer Eğitimi ve Gelecekte Değer Eğitimi başlıklarında eğitime alınıyor.