Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’de Spor engel tanımıyor

Tarih: 15 Temmuz, 2016
a a a

Engelli Halter branşında Paralimpik oyunları başta olmak üzere Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonalarında bir çok şampiyonlukları bulunan Büyükşehir Kağıtspor Kulübü yeni şampiyonlar yetiştirmeye devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile birlikte harekete geçen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, Kocaeli il sınırları içinde yaşayan 04 ve 18 yaş arası engelli bireylerin özgüvenlerini güçlendirip sosyal hayata uyumlarını kolaylaştırmak, yaşam kalitelerini yükseltmek için yeni bir proje başlattı.

TÜM ENGELLİ GRUPLARI FAYDALANIYOR

“Aşmak için Hareket” adı altında hayata geçirilen projeden tüm engel grupları faydalanabiliyor. Engelli bireyler uzman antrenörler eşliğinde bireysel özelliklerine uygun branşlara yönlendiriliyor. Atletizm, Karate, Judo, Ağırlık kaldırma( Halter – Bilek Güreşi), Yüzme, Masa tenisi, Okçuluk branşlarının yer aldığı anlamlı proje ile engelli bireyler güçlükleri aşmak ve hareket etme bilincini kazandırmak için uygulanan yardımcı egzersizler yapıyor. Halter ve bilek güreşi branşına katılacak bedensel engelli bireylerde ise 15 - 30 yaş aralığı tercih edildiği “Aşmak İçin Hareket Projesi” ile engelli bireylerin” bende varım” demesini sağlıyor.

ENGELLİLER, ENGEL TANIMIYOR

Proje kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübünde çalışmalarını sürdürüyor. Bir çok şampiyon sporcuyu bünyesinden çıkaran mavi beyazlılar, engelli genç yetenekleri Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü’nce il genelindeki taramaları sonucunda tespit ederek spora kazandırıyor. Engelli bireylere spor yaparak farkındalık oluşturulacak proje kapsamında ilk yıl 500 kişiye ulaşılmayı hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü ile işbirliği içinde yürütülen proje sayesinde denge ve koordinasyonun gelişmesine yardımcı olmak, eklem rahatsızlığından dolayı eklemlerin bozulma oranını azaltmak, Kalp damar dolaşımını geliştirmek, Öbezitenin önüne geçmek gibi önemli faydalar sağlanacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım