Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Bekir Özlü’de Olimpiyatları garantiledi

Tarih: 19 Mayıs, 2016
a a a

Brezilya Rio’da kentinde 6-12 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Olimpiyat Oyunları öncesi sporcularımızdan güzel haberler gelmeye devam ediyor. Olimpiyatlara katılmaya hak kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü sporcularından Engelli Masa Tenisçi Neslihan Kavas, Atıcı Erdinç Kebapçı, Engelli Judocu Serdar Aydın’ın ardından milli judocumuz Bekir Özlü’den de güzel haber geldi. Judo Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Olimpiyat kotasını aşan milli sporcularımız ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmesi kesinleşti.

RİO’YA GERİ SAYIM SÜRÜYOR

Sporun en prestijli organizasyonu olan Yaz Olimpiyat Oyunları için geri sayım sürerken, Rio’da judoda ülkemizi temsil edecek sporcularımız da büyük ölçüde belirlendi. Resmi puanlamanın 30 Mayıs’ta sona ereceği judoda, iki yıldır devam eden olimpik puanlama sürecinin bitmesine günler kala, dört sıklette yedi sporcumuz şimdiden Rio 2016 vizesini cebine koymuş durumda. Bayanlarda 48 kiloda Dilara Lokmanhekim, Ebru Şahin, 63 kiloda Büşra Katipoğlu ve +78 kiloda Kayra Sayit ile Belkıs Zehra Kaya, erkeklerde ise 60 kiloda Bekir Özlü ve Ahmet Şahin Kaba Olimpiyatlara katılmaya hak kazandı.

RİO ÖNCESİ MEKSİKA SINAVI

Rio’da yarışacak sporcularımız son olarak 28-29 Mayıs’ta Meksika’da yapılacak yüksek puanlı World Masters turnuvasına katılacak. Judoda olimpiyat vizesini alan sporcuları Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç yayınladıkları tebrik mesajıyla tebrik etti.