Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’den Medyada Manipülasyon semineri

Tarih: 7 Ocak, 2014
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kurum içi personel eğitimlerinin konusu “Medyada Manipülasyon” oldu. Seminere reklam yönetmeni Erem Şentürk katıldı.

REKLAM YÖNETMENİ ŞENTÜRK KATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kurum içi eğitim seminerlerini hız kesmeden sürdürüyor. Her hafta bir konu personelin katılımıyla uzman kişilerce anlatılıyor. Bu kez eğitim seminerinin konusu “Medyada Manipülasyon” oldu. Büyükşehir Meclis Salonu’nda düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak reklam yönetmeni Erem Şentürk katıldı. Şentürk medyanın dünya üzerindeki etkilerini anlattı.

HABERLERİ SOSYAL MEDYADAN ALIYORUZ

Şentürk, “Manipülasyon, yönlendirmek, etki altına almak, insanları itenildiği şekilde düşünmeye sevk etmek şeklinde zihinsel süreçleri açıklamada kullanılan bir kavram. Haber kaynaklarımız eskisi kadar kısıtlı değil. Eskiden yazılı medya aracı olarak gazeteler, görsel olarak sadece televizyon vardı. Günümüzde ise internet ve internetin getirmiş olduğu milyonlarca insanı birbiri ile iletişime davet eden sosyal ağlar var. Bu sosyal ağlar o kadar büyüdü ve hızlandı ki artık TV ‘den önce Facebook ve Twitter’dan alıyoruz önemli bir haberi”dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım