Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’den mutlu yuvalar semineri

Tarih: 3 Kasım, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitim seminerlerine devam ediyor. Seminerlerin bu kez ki konuğu eğitmen Esma Betül Acar oldu. Acar” Mutlu Yuvalar ve Sağlıklı Nesiller İçin Yapıcı Eş Tutumları “adlı seminerle büyükşehir personeline önemli bilgiler sundu.

ÖNEMLİ TESPİTLER

Büyükşehir Belediyesi personeline “Mutlu Yuvalar ve Sağlıklı Nesiller İçin Yapıcı Eş Tutumları “adlı seminer verildi. Eğitmen Esma Betül Acar’ın bilimsel veriler ışığında önemli tespitlerde bulunduğu seminer Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Seminerde kadınların ve erkeklerin aile içindeki yaptığı olumlu ve olumsuz yönleri dile getirildi.

BİLİMSEL VERİLER IŞIĞINDA

Seminerde istatistik verilerle boşanma oranlarını katılımcılara aktaran eğitmen Esma Betül Acar evlenen çiftlerin yüzde 20’sinin boşandığını aktardı. Boşanma ve huzursuz aile ortamı konusunda toplumda görsel yayınların olumsuz etkisinin yüzde 80 oranında olduğu bilgisini veren Acar bu yayınların gerekli mercilere şikayet oranın ise çok az olduğunu ifade etti.

KENDİMİZİ TANIMALIYIZ

Esma Betül ACAR, “doğru kararlar verebilmemiz için kendimizi tanımalıyız.” diyerek evliliğin ciddiyetini kavrayarak, bu kapsamda kendisi için hangi eşin doğru olduğunu bilerek evliliğe adım atılmasının çok doğru bir seçenek olacağını ifade etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım