Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

0262 318 12 40

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Bordro ve Tahakkuk Şube Müdürlüğü

Büyükşehir personeline 4+4+4 sistemi anlatıldı

Tarih: 9 Eylül, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu sene ilke kez uygulanacak 4+4+4 sistemi hakkında hizmet içi eğitim düzenledi. Uzman Pedagog Ali Çankırılı’nın verdiği eğitimde Büyükşehir Belediyesi personeline sistem hakkında merak edilen konularda bilgiler sunuldu.

HER YENİLİK TEDİRGİNLİK YAPAR

Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Meclis Salonu’nda gerçekleşen seminerde konuşan Uzman Pedagog Ali Çankırılı her yeniliğin, insanda bir tedirginlik oluşturmasının doğal olduğunu belirtti. Çankırılı, 4+4+4 sistemine göre 61- 66 aylık çocukların ailesinin isteğiyle birinci sınıfa gönderebileceğini belirterek, “Burada eski sistemden gelen 71-73 aylık çocukların da birinci sınıfta olması, okuldaki eşyaların çocuklara uygunluğu gibi bir takım soruları beraberinde getirmekte” dedi.

BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR

Bu sorulara verilen cevapların farklı farklı olmasının bilgi kirliliğine yol açtığını ifade eden Ali Çankırılı, herkesin kendi dalındaki konularda yorum yapması gerektiğini aksi takdirde yanlış anlaşılmaların ortaya çıkabileceğini aktardı. Çankırılı, “Bir doktor, psikolog, pedagog kendi alanındaki sorulara cevap bulursa en doğru bilgiler kamuoyuna sunulur” dedi.

ÇOCUĞUN ‘GERÇEK’ YAŞI ÖNEMLİ

Uzman Pedagog Çankırılı çocuk yaşı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çocuğun güneş yılı yaşı ile gerçek yaşının aynı olamayacağının altını çizen Çankırılı, “Çocuğun biyolojik yaşı, Zeka Yaşı, okul öncesi ailede verilen eğitim ile çocuğun gerçek yaşını değerlendirmemiz gerekir” şeklinde konuştu.

SORULAR CEVAPLANDI

4+4+4 sistemi kapsamında çocukta sorumluluk ve özgüven konusunda çeşitli bilgiler sunan Çankırılı ayrıca Büyükşehir Belediyesi personelinin merak ettiği konuları da cevapladı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım