Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir’den Gaziantep’e CBS ziyareti

Tarih: 8 Kasım, 2013
a a a
Büyükşehir'den Gaziantep'e CBS ziyareti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bursa’da düzenlenen Coğrafi Bilgi Sistemleri’nde alınan karar kapsamında Gaziantep’i tecrübe paylaşımı, işlerde hız ve kalitenin artmasına destek olmak amacıyla ziyaret etti. Ziyarette Gaziantep Büyükşehir yöneticilerine ve ilgili personellerine komisyon temsilcileri tarafından Coğrafi Bilgi Sisteminin faydaları ve kurumsal tecrübelerle ilgili yaşanan kazanımlar aktarıldı.

BURSA’DAKİ ÇALIŞTAYDAN SONRA

Büyükşehir Belediyeleri, genel müdürlükler ve bakanlıklar gibi çeşitli kurumların bir araya gelmesiyle 2012 yılında ilki Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen çalıştayın ikincisi Bursa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Coğrafi Bilgi Sistemi çalışmaları için önemli kararların alındığı çalıştayda CBS konusunda etkileşimi ve farkındalığı oluşturmak adına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret kararı alınmıştı. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Bursa, Kayseri, İstanbul ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyelerinden oluşan heyet sunumlar yapmak üzere bu ile gitti.

KOCAELİ’DE YAPILAN ÇALIŞMALAR

Gaziantep’te yapılan toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu Kocaeli’nde yapılan Coğrafi Bilgi Sistemi çalışmaları hakkında sunum yaptı. Kocaeli’nde Coğrafi Bilgi Sistemi çalışmalarının kentteki her alanda hissedildiğini ifade eden Çolakoğlu kentler bu tür çalışmalarla daha kaliteli ve şeffaf yönetilebileceğini ifade etti.

TECRÜBELER PAYLAŞILDI

Daire Başkanı Çolakoğlu, Kocaeli’nde yapılan ve ulusal alanda başarılı olan uygulamalar hakkında tecrübe paylaşımında bulundu. Görüşmede Gaziantep Büyükşehir yöneticilerine ve ilgili personellerine komisyon temsilcileri tarafından Coğrafi Bilgi Sisteminin faydaları ve kurumsal tecrübelerle ilgili yaşanan kazanımlar aktarıldı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım