Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir MOBESE’si hayata geçiriliyor

Tarih: 22 Ağustos, 2011
a a a
Büyükşehir MOBESE'si hayata geçiriliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentin güvenliğinin sağlanması için vatandaşların yoğun olarak kullandığı belli noktalara kameralar yerleştiriyor. Üst geçitler, Sekapark, ücretsiz otopark alanı gibi halkın geçiş güzergâhına giren bölgelere yerleştirilen 59 kamera, izleme merkezi tarafından kontrol edilecek. Böylece olası güvenlik problemleri en aza indirgenmiş olacak.

MOBESE’YE ALTERNATİF

Büyükşehir Belediyesi, MOBESE sistemine alternatif olacak ve kendi bünyesinde yürüteceği kent güvenlik sistemini hayata geçiriyor. Kocaeli’deki halkın yoğun olarak bulunduğu ve geçiş güzergahı olarak bilinen yerlerin kameralar ile izlenmesini amaçlayan proje son aşamaya girdi. Şu anda deneme çalışmalarının yürütüldüğü projede kameraların yön ve netlik ayarları için çalışmalar son sürat devam ediyor.

59 KAMERA İLE İZLENECEK

Keg- Kam adı verilen proje kapsamında 59 adet kamera kentin belirlenmiş noktalarına yerleştirildi. Adnan Menderes, Mimar Sinan, Turgut Özal, Seka üstgeçitleri, Sekapark, Belediye Hizmet Binası arkası açık otoparkı gibi bölgelere yerleştirilen kameralar fiber optik kablolar sayesinde izlenmesi sağlanacak. Büyükşehir Belediyesi’nin altyapısı ile hazırlanan sistem kurulacak izleme merkezi sayesinde kayıt altına alınacak.

BÜYÜKŞEHİR ALTYAPISI

Strateji Geliştirme Dairesi Bilgi teknolojileri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen projedeki kameralardan 45’i IP, 5’i 360 derece hareket edebilen 14 tanesi ise analog kamera niteliğinde. Kameralar bu özellikleri sayesinde suç tespitinde bile kullanılıp gerekli görüldüğü durumlarda güvenlik güçlerinin olay mahalline daha hızlı şekilde ulaşmasını sağlayacak.

PROJE GENİŞLEYECEK

Projenin tamamlanmasının ardından KEG-KAM 2 hayata geçirilecek. Bu projede ise daha geniş alanları kapsayacak kameraların yerleştirilmesi ve izlenmesi sağlanacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım