Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

0262 318 11 00

0262 318 11 01

ismailgulsoy@kocaeli.bel.tr

Bilgi Evleri’nde iki yeni uygulama

Tarih: 4 Eylül, 2010
a a a
Bilgi Evleri'nde iki yeni uygulama

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Bilgi Evleri’nde iki yeni uygulama başladı. Bu uygulamalardan ilkine göre bilgisayar kullanmak isteyen öğrenci önce bir saat kitap okuyacak. İkinci uygulamayla birlikte Bilgi Evlerinde ‘İnternet ve Bilişim Sınıfı’ dönemi başlıyor.

ÖĞRENCİLERİN İKİNCİ ADRESİ

Açıldığı günden beri binlerce öğrencinin ikinci adresi haline gelen Bilgi Evleri, yeni hizmetleriyle yoluna devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi bünyesinde kurulan ve spordan sanata, İngilizceden ders takviyelerine kadar birçok konuda çocuklara eğitim veren Bilgi Evleri yeni dönemde farklı uygulamalarıyla öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak.

EN ÇOK BİLİŞİM SINIFINI SEVİYORLAR

‘Bilişim Sınıfı Sanal Eğitim Uygulaması’ adıyla internet üzerinden uygulaması yapılan görsel içerikli eğitim hizmeti Derince’deki Mehmet Akif Ersoy Bilgi Evi’nde başlatıldı. Başarı ile gerçekleştirilen uygulama daha sonra Akçakoca Bilgi Evi’nde de uygulamaya kondu. Uygulama hakkında bilgi veren Bilgi Evi idarecileri, bilişim sınıfının öğrencilerin en fazla önem verdikleri alan olduğunu vurguladı. Öğrencilerin kafasındaki internet ve bilişim sınıfı kavramını olması gereken yere çektiklerini belirten yetkililer, şöyle konuştu: “Burayı oyun oynanan, internete girilen bir yer olmaktan çıkarmayı hedefliyoruz.

OKU VE GİR UYGULAMASI

Bunun için öncelikle ‘Oku ve Gir’ uygulamasını balattık. Bilgisayar kullanmak isteyen öğrenci önce kütüphaneye gidiyor ve burada bir saat kadar kitap okuyor ve daha sonra bilişim sınıfına gelerek bilgisayarlardan yararlanabiliyor. Öğrencilerimize bilgisayar ve internetin sadece oyun oynamak için var olmadığını anlatarak, Office gibi günlük hayatta her zaman kullanabilecekleri programları öğretiyoruz” ifadelerini kullandı.

ON PARMAK KLAVYEDE

Öte yandan Bilgi Evleri’nde öğrencilere kazandırılmaya çalışılan bir diğer alışkanlık da bilgisayarı 10 parmak kullanmak olacak. Klavyeyi Joistik olarak kullanmanın öğrencilere hiçbir yarar sağlamayacağını savunan yetkililer, bu konuda da öğrencilere yol göstermek istiyor. Bu kapsamda Bilgi Evleri’nde yeni dönemde başlatılacak diğer bir uygulama da ‘On Parmak Klavyede’ olacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım