AFKOM Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

arifkaraosmanoglu@kocaeli.bel.tr

Gebze İtfaiye Müfrezesi tam donanımlı olacak

Tarih: 16 Aralık, 2018
a a a

Kocaeli’nin farklı noktalarına yeni İtfaiye Müfreze binaları inşa eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu binalardan birini de Gebze ilçesi Beylikbağı Mahallesi’ne yapıyor. Günün şartlarına göre tasarlanan bu müfreze binası, her an olaylara müdahale için hazır bulunan itfaiyecileri barındıracak. Gebze İtfaiye Grup Amirliği’ne bağlı olacak olan yeni bina, bulunduğu çevredeki olaylara ilk müdahalenin üssü olacak. Yapının inşaat çalışmaları son sürat devam ederken yeni müfreze binası katlarının kaba inşaatı tamamlandı.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Gebze İtfaiye Grup Amirliği Beylikbağı Müfreze Binası bittiğinde hızla olaylara müdahale edebilecek şekilde dizayn ediliyor. Kaba İnşaatı tamamlanan yapının 2’nci bodrum kat kaba sıva imalatı tamamlandı. 2. bodrum kata ve 1. bodrum kata duvarların elektrik alt yapı boruları çekildi. Bodrum katlarda sıhhi tesisat borulama imalatı tamamlandı. Ayrıca yapının çatı çelik kirişlerinin montajı da tamamlandı. 1. kat duvar imalatına da başlandı. Çevre istinat duvarlarının yapımına devam eden ekipler, sıhhi tesisat imalatlarını hızla sürdürüyor. Dış cephe iskele kurumuna da başlandı.

MÜFREZE BİNASI 4 KATLI OLACAK
Bodrum katları, zemin ve bir kat şeklinde Gebze Beylikbağı Mahallesi’nde yapılan yeni müfreze binasının yapım çalışmaları devam ediyor. Toplam 2500 metrekare kullanım alanına sahip olacak yapının 693 metrekarelik 2’nci bodrum katında su deposu ve diğer mekanik odalar bulunacak. 1250 metrekarelik 1’inci bodrum katında ise kapalı otopark, elektrik odası, eğitim salonu, ısıtma odası, çamaşır odası ve mescit olacak.

12 BÜYÜK ARAÇLIK OTOPARK
740 metrekare ölçüsündeki zemin katta da kapalı garaj, dinlenme salonu, yemekhane, kütüphane, depolar, amir ve çalışan odaları ile ıslak hacimler yer alıyor. 375 metrekarelik 1’nci katta ise spor salonu, pinpon salonu, duşlar-wcler ile vardiya çalışanlarının kalacağı yatakhaneler mevcut. Beylikbağı Müfreze Binası, 12 büyük araçlık otoparka sahip olacak. Ayrıca itfaiye araçlarının manevra yapacağı yol içinde çalışmalar başladı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım