Sporcu Sağlığı Performans Test ve Analiz Merkezi (SPORTAM)

Bireysel ve takım sporcularının sportif performans düzeylerinin özel test ve ölçümlerle belirlendiği, antrenörlerin belirtilen raporlara göre sporcuları ile ilgili performans durum değerlendirmelerine, antrenman plan ve programları düzenlemelerine rehberlik eden sporda profesyonel bir destek merkezidir.

Sporcu Sağlığı Performans Test ve Analiz Merkezi (SPORTAM)

6 yaş üstü her yaş ve cinsiyetten kişi başvurabilir.

E-belediye Çözüm Masası üzerinden ya da yüz yüze başvuru yapılabilir.

Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı Vinsan Spor Tesisleri Cimnastik Salonu yanı İzmit

Hangi ölçüm ve testler yapılıyor?

Boy, kilo, kulaç, bacak boyu, çevre çap ölçümleri, deri kıvrım (kalınlığı), flamingo, y-balance, yıldız denge, barfiks çekme, maksimal kuvvet, otur uzan, durarak uzun atlama, dikey sıçrama, mekik, geriye sağlık topu fırlatma, şınav, el kavrama, bara asılma, disklere dokunma, blazepod, 10m sprint, 20m sprint, 30m sprint, 60m sprint, 5x10 çeviklik, t çeviklik, illinois çeviklik, hegzagon çeviklik, line çeviklik, pro agility, 5x10x5 çeviklik, 20m shuttle run, yo-yo, 30-15 ift, conconi laktat, rast, fms.

 

Ölçüm ve testler sadece spor kulüplerine mi yapılıyor?

Hayır. 6 yaş üstü sedanter her vatandaşa uygun görülen amaca yönelik ölçüm ve testler yapılabilir.

 

Kulüpler için yapılan ölçümler sadece SPORTAM’da mı yapılıyor?

Başvuruda istenen ölçüm ve testler SPORTAM’da yapılabilecek kapsamda ise ve kulüpler merkeze gelmekte herhangi bir zorluk yaşamayacaksa ölçüm ve testler SPORTAM’da yapılır. Kulüplerin uygunluğuna göre yeri geldiğinde kulüplerin tesislerinde ya da ulaşabilecekleri en yakın tesiste planlama yapılarak ölçüm ve testler uygulanabilir.

0262 318 10 00

Bizi;
sosyal medyada takip edin!

Diğer SPOR Hizmetlerimiz