KODELİ Robotik Kodlama Atölyeleri

Kocaeli’de fiziki durumu uygun 330 okulumuza Robotik Kodlama Atölyesi kuruldu.

KODELİ Robotik Kodlama Atölyeleri

Bilim ve teknoloji üreten bir nesil hedefiyle; dijital çağ, enformasyon toplumu, robot geliştirme, robotik üretim konularında insan kaynakları yetiştirip, Kocaeli ve Türkiye’nin refahına katkı sunmak üzere Robotik Kodlama Atölyeleri projemizi geliştirdik, uyguladık. 

Öğrenci

KODELİ Robotik Kodlama Projesi 2023 yılı itibariye 325 okul ve 5 yetişkin eğitim merkezinde hizmet vermektedir. Okullar sadece kayıtlı öğrencilerine hizmet vermekte olup yetişkin eğitim merkezlerinde açılan atölye ve eğitimlere katılabilirsiniz. Bütün eğitimler ücretsizdir.

Ayrıca komek.org sitesi üzerinden kayıt olup; İzmit, Gölcük ve Gebze kurs merkezlerinde açılan “Temel Robotik ve Kodlama” kurslarına katılmak üzere başvuru yapabilirsiniz.

Kocaeli Bilim Merkezi, KODELİ atölyesinin bir diğer yerleşkesi olup, sitesi üzerinden eğitim takvimlerini takip edebilirsiniz.

 

0262 325 63 63

  • KODELİ Projesine nasıl katılırım?

KODELİ Robotik Kodlama Projesi 2023 yılı itibariye 325 okul ve 5 yetişkin eğitim merkezinde hizmet vermektedir. Sitemizde bu merkezlerin yerini görebilirsiniz. Okullar sadece kayıtlı öğrencilerine hizmet vermekte olup yetişkin eğitim merkezlerinde açılan atölye ve eğitimlere katılabilirsiniz. Bütün eğitimler ücretsizdir.

 

  • KODELİ Projesi Yetişkin eğitim merkezlerine nasıl başvururum?

-Komek.org sitesi üzerinden kayıt olup; İzmit/Gölcük/Gebze kurs merkezlerinde açılan “Temel Robotik ve Kodlama” kurslarına katılmak üzere başvuru yapabilirsiniz.
-Kocaeli Bilim Merkezi, KODELİ atölyesinin bir diğer yerleşkesi olup, sitesi üzerinden eğitim takvimlerini takip edebilirsiniz.

 

  • KODELİ Projesi Eğitmen eğitimine nasıl katılırım?

Proje kapsamında atölye kurulumu tamamlanan okulların MEB tarafından belirlenen öğretmenlerine eğitim verilmektedir. KO-MEK kurs merkezlerinde bulunan yetişkin eğitiminden faydalanabilirsiniz.

 

  • KODELİ yarışmalarına katılabilir miyim?

KODELİ atölyelerinin kurulu olduğu her okul yarışmalarımızın doğal katılımcısıdır. Atölyelerimizin olmadığı okullar KODELİ yarışmalarının diğer kategorilerinin şartlarını sağlıyorlarsa başvuru yapabilirler.

 

  • Okulumda KODELİ Robotik Kodlama Projesi yok nasıl kurdurabilirim?

MEB protokolü gereği okul seçimleri belirli kriterlerle komisyon tarafından yapılmaktadır. Şartları uygun olan ilimiz genelindeki her okula KODELİ Robotik Kodlama sınıfı kurmak projenin hedefleri arasındadır.

 

  • KODELİ Robotik Kodlama atölyesine çocuğumu gönderebilir miyim?

KODELİ Robotik Kodlama Projesi kurulu olan okulların kayıtlı öğrencileri eğitim alabilir. Bu okullarda kayıtlı öğrenciniz yoksa Kocaeli Bilim Merkezi, KODELİ Robotik Kodlama Projesinin bir diğer yerleşkesi olup, sitesi üzerinden eğitim takvimlerini takip edebilirsiniz.

İLGİLİ
VİDEOLAR

Bizi;
sosyal medyada takip edin!

Diğer EĞİTİM Hizmetlerimiz