Emlak Hizmetleri

Devir, işgaliye, kiralama talebi, teminat iadesi başvurusu, belediye mülkiyeti kiracı talep başvuru Formu, taşınmaz mal satınalma başvurusu gibi başvurularınızı 7 gün 24 saat online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Emlak Hizmetleri

Bu hizmetten tüm vatandaşlar faydalanabilir.

https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/Emlak linkine tıklayarak başvuru formlarına ulaşabilirsiniz.

Belediyeye ait taşınmazları; kiralamak / satın almak / işgaliye bedeli karşılığı kullanmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Belediyemize ait taşınmazların kiralama/satış işlemleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu (DİK) hükümlerine göre ihale usulü ile yapılmakta olup, kiralanması uygun görülen taşınmazlara ait kiralama ihale bilgileri 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu gereği yerel gazetelerde ve Belediyemiz resmi web sitesi www.kocaeli.bel.tr / İhale Duyuruları adresinde yayımlanmaktadır.

Talepleri https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/Emlak modülü altında bulunan Taşınmaz Mal Satınalma Başvuru Formu /Kiralama Başvuru Formu / İşgaliye Talebi Başvuru Formu sekmelerinden e-dilekçe olarak yapabilirsiniz. Talebiniz değerlendirilerek tarafınıza cevap verilecektir.

 

2886 DİK hükümlerine göre yapılan Kiralama/Satış İhalesi sonrası teminatımı nasıl geri alabilirim?

Teminat bedelleri 2886 DİK /25. Maddesi gereği katılımcıların bildirdikleri Banka iban  numaralarına iade edilmektedir. https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/Emlak/TeminatIadesi linkinden teminat iadesi formunu doldurarak başvurabilirsiniz.

 

Kiraladığım iş yerimde tadilat talebim var ne yapmalıyım?

Belediyemiz ile imzaladığınız sözleşme gereği tadilat için Belediyemizden izin alınması gerekmektedir. Belediyemiz çözüm masasından veya e-dilekçe formalarından kiracı talep başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Talebiniz değerlendirilerek tarafınıza cevap verilecektir.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!