Yeni telsiz ağıyla daha hızlı hizmet

Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen yeni telsiz ağı ile belediye birimleri ve diğer kurumlar daha hızlı iletişim sağlayabilecek

Yeni telsiz ağıyla daha hızlı hizmet

Büyükşehir Belediyesi, şehrin tamamını kapsayan kesintisiz bir telsiz ağı kurdu. Telsiz ağı, Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye, Zabıta, Ambulans ve Toplu Taşıma gibi birçok biriminin vatandaşlara daha hızlı hizmet verebilmesi adına kullanmaya başlandı. Yeni telsiz ağının deprem ve diğer afet durumlarında da kullanılabilmesi olası iletişim kesintilerine de çözüm olacak. Sistem afetlerde ve acil durumlarda birimler arasındaki iletişimin daha hızlı olmasını sağlayacak.  

ZAMAN KAYBI YAŞANMAYACAK
Büyükşehir Belediyesi vatandaşların ihtiyaçlarının daha hızlı karşılanabilmesi ve birimler arası iletişimin zaman kaybı yaşanmadan gerçekleşebilmesi için önemli bir hizmeti hayata geçirdi. Şehrin belli noktalarına, ölçümler yapıldıktan sonra 11 telsiz kule inşa edilerek birimler arası iletişimin kesintisiz bir şekilde yapılması sağlandı. 

TELSİZ AĞINDA 11 KULE BULUNUYOR
Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Telsiz sistemiyle Kocaeli’de kesintisiz bir iletişim ağı oluşuyor. Sistem Kartepe, Gölcük, Karamürsel, Darıca, Gebze, Körfez, Kandıra ve Derince ilçelerindeki 2’si mevcut 9’u yeni olmak üzere 11 telsiz kule istasyonlarıyla gerçekleşiyor. Telsiz ağı kuleleri 50 metre boyunda inşa edildi.

ACİL DURUMLARDA TÜM KURUMLAR KULLANABİLECEK
Telsiz Ağı Sistemi, Büyükşehir Belediyesi’nin birimleri tarafından normal zamanlarda vatandaşa daha kaliteli bir hizmet için kullanılıyor. Sistem, deprem, yangın, terör saldırısı, savaş ve diğer afet durumlarında AFAD, Polis, Jandarma ve diğer ordu birimleri tarafından kullanılacak. Diğer devlet kurumları Büyükşehir’in telsiz ağı sistemini kullanabilmesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun görüldüğünde mümkün olabilecek. 

KIRSAL ALANLARDA DA KULLANILIYOR
Telsiz Kule İstasyonlarının Kocaeli’nin tümünü kapsaması için ASELSAN kuruluşuna ölçümler yaptırılarak, kulelerin hangi konumlara yerleştirileceği belirlendi. Böylelikle Telsiz Ağı sadece şehir merkezlerinde değil, Kocaeli’nin kırsal alanlarında da kullanabilecek.

Bu içerik 13-12-2018 10:17'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!