Şehir Tiyatrosundan özel güne özel oyun

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Kocaeli Şehir Tiyatrosu, ‘Kurdela Ya Da Artı Sonsuz’ oyununu sahneledi

Şehir Tiyatrosundan özel güne özel oyun

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçısı Seçil Mutlu Oğuz’un kaleme aldığı ‘Kurdela Ya Da Artı Sonsuz’ adlı tiyatro oyunu Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında sahnelendi. Günümüzde hala güncelliğini koruyan kadına yönelik şiddetin hem fiziksel hem psikolojik boyutlarını ele alındığı oyun sanatseverlerden tam not aldı.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE GÜNÜ

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu özel bir oyun sahneledi. Kocaeli Şehir Tiyatrosu sanatçısı Seçil Mutlu Oğuz’un kaleme aldığı ve rol aldığı ‘Kurdela Ya Da Artı Sonsuz’ tiyatro oyunu Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında tekrar sahnelendi. SDKM’de sahnelenen oyunu izleyenler arasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın ve protokol eşleri de yer aldı.

‘KURDELA YA DA ARTI SONSUZ’ ÖZEL GÖSTERİMİ

Seçil Mutlu Oğuz’un kaleme aldığı ve aynı zamanda yönetip oynadığı ‘Kurdela Ya Da Artı Sonsuz’ kadına yönelik şiddetin hem fiziksel hem psikolojik boyutlarını ele alıyor. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında tekrar sahnelen oyunu izleyiciler uzun süre ayakta alkışladı.

“GÜZEL BİR OYUN İZLEDİK”

Oyun sonunda Seçil Mutlu Oğuz’u tebrik eden Figen Büyükakın, “Bugün çok güzel bir oyun izledik. Tek kişilik bir oyun ama iki farklı karakter. Seçil hanım canlandırdı karakterleri, çok güzel renklendirdi. Emeğine sağlık. Kadınlarımızı eğitmemiz gerekiyor. Değerli sanatçımız Neşat Ertaş söylemiş; kadınlar insandır, biz insanoğluyuz. Kadınlarımız eğitimli olduğunda tüm dünyanın renkleri güzelleşecek göreceksiniz” ifadesini kullandı.

 

Bizi;
sosyal medyada takip edin!