Sağlık Kent Konutları ekim ayında teslim

Kocaeli’nin prestijli konut projelerinden biri olan ve sağlık personeli için yapılan Sağlık Kent Konutları’nda ilerleme yüzde 90’ı aştı

Sağlık Kent Konutları ekim ayında teslim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafında pandemi döneminde büyük özveriyle çalışan sağlık çalışanları için projelendirilen Sağlık Kent Konutları’nda ilerleme yüzde 90’ları aştı. Ekim ayında hak sahiplerine dairelerinin teslim edileceği proje, kentin prestijli konut projeleri arasında yer alıyor.

GÜNDOĞDU MÜJDELİ HABERİ VERDİ

Sağlık Kent Konutlarını inceleyerek değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, sağlık çalışanlarının merakla beklediği müjdeli haberi verdi. Genel Sekreter Gündoğdu’ya Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Kemal Altunel, Kent Konut Genel Müdürü Erhan Coşan, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, firma yetkilileri ve proje koordinatörleri eşlik etti.

DAİRELER TESLİM EDİLEBİLİR DURUMDA

Sağlık Kent Konutları hakkında değerlendirmelerde bulunan Genel Sekreter Gündoğdu, inşaat seviyesinin fiziki olarak yüzde 90’lara geldiğini vurguladı. Ekim ayı içerisinde dairelerin hak sahiplerine tesliminin başlayacağını söyleyen Gündoğdu, “Binaları ve dairelerin içini inceledik. Daireler teslim edilebilir duruma gelmiş. Mutfak dolapları takılmış. Kartonpiyerler yapılmış. Gayet güzel, butik dairelerimiz var, 3+1 dairelerimiz var. Dairelerimizin hak sahipleri zaten belli. Dairelerine bir an önce kavuşmak için onlar da heyecanlanıyordur. Daireleri teslim ettiğimizde biz de mutlu olacağız.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’IN TALİMATIYLA

Pandemi döneminde Tahir Büyükakın başkanımızın talimatıyla sağlıkçılarımız için böyle bir proje gündeme geldi. Kent Konut şirketimiz tarafından yürütüldü bu proje. Şimdiden sağlık çalışanlarımıza ve diğer hak sahiplerine hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

PROJE DETAYLARI

36 bin 093 m² alanda hayata geçirilen projede 69,86 m²‘lik 1+1, 88,05-98 m²’lik 2+1, 132,05-135,13 m²‘lik 3+1 daire tipleri bulunuyor. Projenin 7 bin 550 m²’si yeşil alan, 915 m²’si çocuk oyun alanı ve spor alanı, 15 bin 036 metrekaresi ise yol ve otopark olarak kullanılacak. İnşaatı hızla devam eden projenin ekim ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Bu içerik 10-08-2023 10:55'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!