POMEM adaylarına Büyükşehir’den özel yetenek kursu

Büyükşehir, Sporun Başkenti Kocaeli vizyonuyla ücretsiz Özel Yetenek Kursları ile gençlerin umudu olmaya devam ediyor

POMEM adaylarına Büyükşehir’den özel yetenek kursu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; PAEM, Spor Liseleri, MSÜ, POMEM, PMYO, BESYO, Askeri Okullar ve Görevde Yükselme gibi özel yetenek sınavlarına başvuru yapan adaylara yönelik ücretsiz parkur ve eğitim desteği vermeye devam ediyor. 30. Dönem POMEM hazırlık kurslarımızı tamamlayan 17 kursiyer polis memuru olmaya hak kazanırken, 2024 yılı 31. Dönem için de POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezleri) Özel Yetenek Sınavı’na katılmak isteyen adaylara, Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz parkur hazırlık kursu kayıtları başladı.

 

ÜCRETSİZ KURSLAR 2 AŞAMADAN OLUŞACAK

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki alanında uzman antrenörler eşliğinde 2024 yılı 31. Dönem POMEM Polis Meslek Eğitim Merkezleri Özel Yetenek Sınavı’na katılmak isteyen gençlere yönelik ücretsiz kurslar, İzmit Atletizm Pisti’nde Kondisyon ve Hazırlık Etabı” ile başlayıp Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Vezirçiftliği Spor Salonu’ndaki Sınavlara Hazırlık ve Parkur Etabı” olmak üzere 2. aşamayla devam edecek.

 

KURS İÇİN BAŞVURULAR İNTERNET SİTESİNDEN

Adaylar, Büyükşehir’in https://kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tr/OzelYetenek/Online.aspx adresi üzerinden online form doldurarak ve KPSS sonuç belgelerini yükleyerek başvuru yapabilecek. Kurs ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen adaylar, Büyükşehir’in 153 Çağrı Merkezini arayarak başvuru ve kurs detaylarını öğrenebilecek.

İLGİLİ
HİZMET

Özel Yetenek Kursları

Özel yetenek sınavlarına başvuru yapan gençler için ücretsiz kurslar düzenlenmektedir.

Özel Yetenek Kursları

PAEM, Spor Liseleri, MSÜ, POMEM, PMYO, BESYO, Askeri Okullar ve Görevde Yükselme gibi hazırlık kursları alanında uzman antrenörler eşliğinde sınav dönemine uygun zamanlarda faaliyet göstermektedir.

PAEM, Spor Liseleri, MSÜ, POMEM, PMYO, BESYO, Askeri Okullar ve Görevde Yükselme gibi özel yetenek sınavlarına katılmaya hak kazanan kişiler bu hizmetten faydalanabilir.

https://kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tr/OzelYetenek/Online.aspx linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Kondisyon antremanları Atletizm Pisti'nde yapılmaktadır.

Parkur çalışmaları Başiskele Vezirçiftliği Spor Salonu'nda yapılmaktadır.

BESYO, Spor Liseleri ve MSÜ sınavları için kurs kayıtları ne zaman yapılmaktadır?

BESYO, Spor Liseleri ve MSÜ sınavları yaz döneminde olduğundan dolayı haziran ayında çalışmalarımız başlamaktadır. Bunlarla alakalı kurs kayıtlarımızda haziran ayında yapılmaktadır.

 

POMEM, PAEM, Bekçilik ve PÖH için kurs kayıtları ne zaman yapılmaktadır?

POMEM, PAEM, Bekçilik, PÖH gibi branşlarda alımlar İçişleri Bakanlığı’na bağlı olduğundan dolayı bakanlık hangi branşta alım açıklarsa onunla ilgili eğitimlerimiz başlamaktadır. Bu branşlarla alakalı kurs kayıtlarımız ise İçişleri Bakanlığı’na bağlı polis akademisinin, alımlarla ilgili yaptığı açıklama tarihi baz alınmaktadır.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!