Kaliteli zamanın adresi; Çayırova Millet Bahçesi

Büyükşehir’in inşa ettiği Çayırova Millet Bahçesi, kaliteli zaman geçirmek isteyen ilçe sakinlerin adresi olacak

Kaliteli zamanın adresi; Çayırova Millet Bahçesi

Kent genelinde inşa ettiği Millet Bahçeleri ile kişi başına düşen yeşil alan miktarını artıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çayırova ilçesinde hizmete alacağı projede gün sayıyor. 70 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan ve içerisinde çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, yansıma havuzları, kafeler ve kütüphane bulunan projenin yaklaşık 55 bin metrekarelik alanı yeşillikle kaplanmış durumda. Farklı türden bin 500 ağacı barındıran Millet Bahçesi’nde Çayırovalılar adeta doğa ile iç içe olacak.

YEPYENİ BİR SOSYAL YAŞAM ALAN

Daha önce Çayırova’ya 33 bin metrekare büyüklüğünde dev bir park kazandıran Büyükşehir, Akse Mahallesi’nde inşa ettiği Millet Bahçesi ile Çayırovalıların daha rahat ortamda bir araya gelmelerine imkân sağlayacak. Millet Bahçesi içerisinde barındıracağı sosyal donatı alanlarıyla, yeşiliyle, kütüphanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla yepyeni bir sosyal yaşam alanına sahip olacak.

MİLLET BAHÇESİ’NDE SON RÖTUŞLAR

Büyükşehir, Çayırova Millet Bahçesi’nde son rötuşları yapıyor. Yürüyüş yollarının boyamasını yapan Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri şu an çevre duvarlarının korkuluklarını inşa ediyor. İş kapsamında meyve bahçesinin yolunu yaparak bitki dikimine devam eden ekipler önümüzdeki günlerde piknik masası ve bankların montajını yapacak. Kamelya konulacak yerlerin hazırlığının tamamlandığı projede son olarak giriş kapısı ve tabelaların montajı yapıldı.

PİKNİK VE OYUN ALANLARI

Çayırova’ya yeni bir soluk getirecek Millet Bahçesi, 7’den 70’e herkese hitap edecek. Projede 125 metrekare giriş meydanı, 2 bin metre yürüyüş yolu, 700 metre bisiklet yolu, bin 740 metrekare çocuk oyun alanları, bin 200 metrekare kaykay pisti, 250 metrekare gül bahçesi, 2 bin metrekare piknik alanı, 55 bin metrekare yeşil alan, fitness alanı, futbol ve basketbol sahaları bulunuyor.

İLGİLİ
HİZMET

Millet Bahçeleri

Kentimizde kamusal alan kullanımını arttıracak, yeni doğal yaşam rekreasyon alanları ve yeni sosyalleşme alanları oluşturmak için çaba gösteriyoruz.

Millet Bahçeleri

İzmit Fuar Alanı, Ömer Türkçakal Bulvarı sahil şeridini kapsayan 270.000 m2 alanda İzmit Millet Bahçesi projesi geliştirildi. Proje; lunapark, kafeteryalar, seyir amfisi, kaykay pisti, sergi yapısı, eğlence merkezi, düğün salonu, gözlem kulesi, doğa müzesi, sessiz bahçe, rekreasyon iskelesi, endemi bahçeleri, kuş gözlem platformu, yürüyüş alanları, anma tepesi, çocuk oyun alanı, gün batımı terası, kuş gözlem evi, kürek kayık kulübü, festival çadırı, spor alanları ve sosyal donatı yatırımlarını içeriyor.

Gebze’deki yoğun şehirleşme ve artan nüfus için ortak bir yaşam alanı olmak üzere 570.000 m2 alanda Millet Bahçesi çalışmalarına başlandı. Millet Bahçesinde yamaç tepesi, futbol sahası, doğal gölet, çocuk oyun alanı, fitness alanı, tematik bahçeler, millet kıraathanesi, koru patika, spor kafe, bisiklet ve koşu yolu, otopark ve sosyal donatılar yer alacak.

210.000 m2 alanda kurulan Dilovası Millet Bahçesi, şehir kimliği gelişen ilçenin ortak yaşam alanı oldu. Proje kapsamında; meydanlar, kafeler, yaya ve bisiklet yolları, sportif aktivite alanları bulunuyor.

Körfez İlimtepe’de 392.000 m2 alanda Millet Bahçesi için çalışmalar gerçekleştiriliyor.. Millet Bahçesinde seyir terası, macera parkı, kır lokantası, Paintball alanı, zipline, yürüyüş ve bisiklet yolları, otopark, sosyal donatılar bulunuyor.

Derince’de sosyal donatıları, peyzajı, dinlenme mekânlarıyla yeni bir cazibe merkezi kazandırıldı. 72.000 m2 alanda kurulan Derince Millet Bahçesi'nde 1.200 m bisiklet yolu, 2.500 m yürüyüş yolu ve Millet Kıraathanesi bulunuyor.

Gölcük Donanma ve Yunus Emre Mahalleleri sınırlarında Gölcük Örcün Millet Bahçesi'nin yapımı gerçekleştirildi. 52.000 m2 alanda; bisiklet ve yürüyüş yolları, millet kıraathanesi, tematik bahçeleriyle Gölcük’e yeni bir yaşam merkezi kazandırıldı.

Darıca Millet Bahçesi’ni 1. ve 2. Etapları tamamlandı. 3. Etap için çalışmalar devam ediyor. 960.000 m2 alanda kurulan Millet Bahçesinde sosyal donatılar, yeşil alanlar, piknik alanları, kafeteryalar, millet kıraathanesi, yansıma havuzları, bahçe sergi alanları, 2 kütüphane, çok amaçlı salon, toplantı salonu, açık hava okuma alanları ve 292 araçlık otopark bulunuyor.

Kocaeli’nin oluşturduğu cazibe doğrultusunda yerleşim talebi sürekli artan ve nüfusu büyüyen Başiskele'de Millet Bahçesi için çalışmalara başlandı. 787.517 m2 alanda kurulacak Millet Bahçesinde sosyal donatılar, yürüyüş ve bisiklet yolları, millet kıraathanesi ve otopark olacak.

71.000 m2 alana kurulacak Çayırova Millet Bahçesi'nde 44.000 m2 yeşil alan, millet kıraathanesi, restoran, mescit, yürüyüş yolları, spor ve çocuk oyun alanları, piknik alanları ve meyve bahçeleri olacak.

Bu içerik 13-05-2024 12:45'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!