İzmit Millet Bahçesinde kaba inşaatlar tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit merkezde yer alan Kocaeli Fuarı’nın Millet Bahçesine dönüşümü için çalışmalarına devam ediyor

İzmit Millet Bahçesinde kaba inşaatlar tamamlandı

Kocaeli’nin birçok noktasında çalışmalar yaparak şehir genelinde yeşil alan miktarını artıran Büyükşehir Belediyesi, İzmit merkezde yer alan Kocaeli Fuarı’nın Millet Bahçesine dönüşüm çalışmalarına devam ediyor. Alanda 4 bloğun kaba inşaatları tamamlandı.

MİLLET BAHÇESİNE DÖNÜŞÜM

Yeşile önem veren ve bu zamana kadar yaptığı çalışmalarla kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttıran Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki çalışmalarına Kocaeli Fuarının Millet Bahçesine dönüştürülmesi ile devam ediyor. 278 bin metrekare alan üzerine inşa edilen İzmit Millet Bahçesi içerisinde spor ve sosyal alanları, çok amaçlı salonları ve etkinlik alanları yer alıyor.

KABA İNŞAATLAR TAMAMLANDI

Eski ve kullanışsız yapıların kaldırıldığı alanda vatandaşların kullanımı için yeni alanlar yapılıyor. Bu kapsamda düğün salonları bölgesinde yer alan A, B, C ve D blokların kaba inşaatları tamamlandı. Ekipler bina içlerinde mekanik ve elektrik imalatlarını sürdürüyor.

İLGİLİ
HİZMET

Millet Bahçeleri

Kentimizde kamusal alan kullanımını arttıracak, yeni doğal yaşam rekreasyon alanları ve yeni sosyalleşme alanları oluşturmak için çaba gösteriyoruz.

Millet Bahçeleri

İzmit Fuar Alanı, Ömer Türkçakal Bulvarı sahil şeridini kapsayan 270.000 m2 alanda İzmit Millet Bahçesi projesi geliştirildi. Proje; lunapark, kafeteryalar, seyir amfisi, kaykay pisti, sergi yapısı, eğlence merkezi, düğün salonu, gözlem kulesi, doğa müzesi, sessiz bahçe, rekreasyon iskelesi, endemi bahçeleri, kuş gözlem platformu, yürüyüş alanları, anma tepesi, çocuk oyun alanı, gün batımı terası, kuş gözlem evi, kürek kayık kulübü, festival çadırı, spor alanları ve sosyal donatı yatırımlarını içeriyor.

Gebze’deki yoğun şehirleşme ve artan nüfus için ortak bir yaşam alanı olmak üzere 570.000 m2 alanda Millet Bahçesi çalışmalarına başlandı. Millet Bahçesinde yamaç tepesi, futbol sahası, doğal gölet, çocuk oyun alanı, fitness alanı, tematik bahçeler, millet kıraathanesi, koru patika, spor kafe, bisiklet ve koşu yolu, otopark ve sosyal donatılar yer alacak.

210.000 m2 alanda kurulan Dilovası Millet Bahçesi, şehir kimliği gelişen ilçenin ortak yaşam alanı oldu. Proje kapsamında; meydanlar, kafeler, yaya ve bisiklet yolları, sportif aktivite alanları bulunuyor.

Körfez İlimtepe’de 392.000 m2 alanda Millet Bahçesi için çalışmalar gerçekleştiriliyor.. Millet Bahçesinde seyir terası, macera parkı, kır lokantası, Paintball alanı, zipline, yürüyüş ve bisiklet yolları, otopark, sosyal donatılar bulunuyor.

Derince’de sosyal donatıları, peyzajı, dinlenme mekânlarıyla yeni bir cazibe merkezi kazandırıldı. 72.000 m2 alanda kurulan Derince Millet Bahçesi'nde 1.200 m bisiklet yolu, 2.500 m yürüyüş yolu ve Millet Kıraathanesi bulunuyor.

Gölcük Donanma ve Yunus Emre Mahalleleri sınırlarında Gölcük Örcün Millet Bahçesi'nin yapımı gerçekleştirildi. 52.000 m2 alanda; bisiklet ve yürüyüş yolları, millet kıraathanesi, tematik bahçeleriyle Gölcük’e yeni bir yaşam merkezi kazandırıldı.

Darıca Millet Bahçesi’ni 1. ve 2. Etapları tamamlandı. 3. Etap için çalışmalar devam ediyor. 960.000 m2 alanda kurulan Millet Bahçesinde sosyal donatılar, yeşil alanlar, piknik alanları, kafeteryalar, millet kıraathanesi, yansıma havuzları, bahçe sergi alanları, 2 kütüphane, çok amaçlı salon, toplantı salonu, açık hava okuma alanları ve 292 araçlık otopark bulunuyor.

Kocaeli’nin oluşturduğu cazibe doğrultusunda yerleşim talebi sürekli artan ve nüfusu büyüyen Başiskele'de Millet Bahçesi için çalışmalara başlandı. 787.517 m2 alanda kurulacak Millet Bahçesinde sosyal donatılar, yürüyüş ve bisiklet yolları, millet kıraathanesi ve otopark olacak.

71.000 m2 alana kurulacak Çayırova Millet Bahçesi'nde 44.000 m2 yeşil alan, millet kıraathanesi, restoran, mescit, yürüyüş yolları, spor ve çocuk oyun alanları, piknik alanları ve meyve bahçeleri olacak.

Bu içerik 12-05-2024 10:00'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!