GENÇLİK ŞURASI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ŞURA Kent Politikaları ve Araştırmaları Merkezi öncülüğünde`, Valilik, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Kocaeli Kent Konseyi işbirliği ile Kocaeli Sürdürülebilir Gençlik Eylem Planı Hazırlanmasına yönelik çalışmalar başlatılmıştır.

Gençlik alanında faaliyet gösteren tüm paydaşlar ile ortak akılda buluşularak, geçmiş deneyimler, mevcut durum, gelecek planlamaları ile iyi uygulama örneklerinin konuşulduğu Kocaeli Gençlik Şurası ve Çalıştayı geniş bir katılımla Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir BÜYÜKAKIN, Genel Sekreter Balamir GÜNDOĞDU, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet ELLİBEŞ, MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre KURT ve “Dijital Çağda Gençlik” konulu konuşması ile Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yavuz SAMUR, büyük çoğunluğu gençler ve gençler için politika üreten katılımcılardan oluşan geniş bir izleyici kitlesi ile Gençlik Şurası ve Çalıştayı gerçekleştirilmiştir.

Gençlik Şurası ve Çalıştayı 7 masa başlığında; 1500 katılımcının bulunduğu, 105 Kamu Kurum-Kuruluşu ve Özel Teşebbüs Temsilcilerinin davet edildiği “Şûra”, 250 katılımcıyla tamamlanmıştır.

  1. Yeni Nesil Eğitim
  2. İnovatif Ekonomi Ve İstihdam Modeli
  3. Gençlik Çözümlemeleri
  4. Dijitalleşen Gençlik
  5. Bilim Ve Teknoloji
  6. Kültür Ve Sanat
  7. Gelecek Dünyanın Sorunları.

 

Elde edilecek raporlar, hazırlanacak Sürdürülebilir Engelsiz Şehir Eylem Planının hazırlanmasına katkı sağlanacaktır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu içerik 14-12-2022 14:35'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!