Darıca Kütüphanesi gençlere en güzel hediye

Büyükşehir anlamlı günün arifesinde, çağın gerekliliklerine uygun ve modern tarzda inşa ettiği akıllı kütüphaneyi gençlerin hizmetine sunacak

Darıca Kütüphanesi gençlere en güzel hediye

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Derince Kütüphanesi’nin ardından şimdi de Darıca Kütüphanesi’ni hizmete alacak. Kütüphanenin açılışı son derece anlamlı bir günün arifesine denk getirildi. Büyükşehir, çağın gerekliliklerine uygun ve modern tarza inşa ettiği akıllı kütüphaneyi, 18 Mayıs Cumartesi günü 16.00’da hizmete sunacak. Kütüphane, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlere verilebilecek en güzel hediye olacak.

TEKNİK DONANIM, EŞSİZ KÖRFEZ MANZARASI

180 dönümlük arazi üzerinde projelendirilen ve 300 kişi kapasiteli Darıca Kütüphanesi Derince Kütüphanesi gibi aynı teknik donanımlara sahip bulunuyor. Modern mobilyalarla döşenen kütüphane içinde 160 kişilik çok amaçlı salon, kafeterya, toplantı salonu ve workshop alanları bulunuyor. Eşsiz Körfez manzarasına karşı kitap okuma keyfi yaşatacak kütüphanede toplam 50 bin kitabın yanı sıra özellikle bir de çocuk kütüphanesi bulunuyor.

İLGİLİ
HİZMET

Halk Kütüphanesi

Vatandaşların eğitim, kültür ve bilgi gereksinimlerini karşılamak için bilgi kaynakları sağlamak, düzenlemek, kullanıcısına ulaştırmak ve uygun bir çalışma ortamı oluşturmak için Halk Kütüphanesi ücretsiz hizmet vermektedir.

Halk Kütüphanesi

Tüm vatandaşlarımız kütüphanemizin doğal üyesidir.

  • Kütüphanede kitap okumak ve çalışma-araştırma yapmak için herhangi bir işlem gerekmemektedir.
  • Kullanıcı, kitap ödünç almak için kütüphane otomasyon sistemi üzerinden üye kaydı yaptırarak faydalanabilir.

Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtçı Sokak No:77 SEKA Kağıt Müzesi&Kocaeli Bilim Merkezi üstü Kat:2 İzmit/Kocaeli

  • Nasıl üye olabilirim?

Kütüphaneye üye olmak için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.  T.C. Kimlik Numarası ile sisteme üye olunabilir. 18 yaş altı olanların üyeliği ebeveynlerinin onayıyla yapılmaktadır.

  • Kaç kitap alabilirim?

Tüm üyeler kütüphaneden 3 kitap ödünç alma hakkına sahiptir.

  • Kütüphane hangi günlerde açık?

Pazartesi günleri hariç her gün açık.

0262 325 75 59

Bu içerik 17-05-2024 10:36'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!