D-100 üzerindeki yaya üstgeçidi tamamlandı

Köseköy Koridoru Alikahya Stadyum bağlantı yolu çalışmaları kapsamında D-100 üzerindeki eski üstgeçit yıkılarak yerine yeni üstgeçit yapıldı

D-100 üzerindeki yaya üstgeçidi tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Köseköy Koridoru Alikahya Stadyum bağlantı yolu projesi kapsamında, D-100 Karayolu üzerindeki ömrünü tamamlamış eski üstgeçit yıkılarak yerine yeni üstgeçit yapıldı. Asansörlü çelik yaya üstgeçidi tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunuldu.

13 KİLOMETRE YOL

Köseköy Koridoru Alikahya Stadyum bağlantı yolu çalışmaları kapsamında, D-100 Karayolu üzerinde 1 adet, TEM Otoyolu üzerinde 1 adet ve Yirim Dere üzerinde 1 adet olmak üzere 3 adet prefabrik öngerme kirişli köprü; D-100 üzerinde bir adet çelik yaya üstgeçidi yapıldı. Bağlantı yolları dâhil 13 kilometre uzunlukta yol ve drenaj imalatları, tretuvar ve aydınlatma çalışmaları yapıldı. D-100 Karayolundan TEM Otoyoluna bağlanan yol 30 metre genişliğe sahip 2x2 gidiş-geliş olarak yapıldı. Yol üzerinde 5.2 kilometre uzunluktaki bisiklet yolu da yüzde 95 oranında tamamlandı.

İLGİLİ
HİZMET

Üstgeçitler

Bütün ulaşım yatırımlarımızın odağında insanımızın bir yerden bir yere konforlu ve güvenli erişimi var. Araçtan bağımsız yaya erişimini sağlayan yaya köprüsü yatırımlarımızla yayaların erişim ve güvenliği geliştirildi. 5 yılda toplam 16 yaya köprüsü projesi tamamlandı.

Üstgeçitler
Bu içerik 03-07-2024 10:24'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!