Çocuklar trafik konusunda bilinçleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Trafik Eğitim Parkında çocuklara yönelik eğitimler devam ediyor

Çocuklar trafik konusunda bilinçleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Kocaeli Trafik Eğitim Parkı, öğrencileri trafikle ilgili her konuda pratik ve teorik olarak bilgilendiriyor. Bu kapsamda Körfez Tüpraş İlkokulu'nda eğitim gören 56 öğrenci Kocaeli Trafik Eğitim Parkı'nda eğitime katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Emniyet ve jandarma eğitmenlerince 30 dakika teorik ve videolarla sunum şeklinde öğrencilere eğitim verildi. Öğrenciler eğitimde; trafik işaretleri ve anlamları, emniyet kemerinin önemi, takip mesafesi, araç kullanırken cep telefonu ile konuşmanın tehlikesi, yaya geçidi ve trafik lambalarının önemini öğrendi. Teorik eğitimin ardından pratik uygulamaya geçildi. Çocuklar teorik eğitimlerde öğrendikleri bilgileri trafik pistinde uygulamalı olarak sergiledi. Eğitim sonunda katılımcı sertifikası alan çocuklara şapka, trafiko oyunu ve kırmızı düdük hediye edildi.

İLGİLİ
HİZMET

Trafik Eğitim Parkı

Trafik Eğitim Parkı'nda Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm resmi ve özel okulların başvurusu ile öğrencilere trafikle ilgili her konuda pratik, teorik ve uygulamalı bilgiler öğretilmektedir.

Trafik Eğitim Parkı

Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı tüm resmi ve özel okullardaki 4. sınıf öğrencileri bu hizmetten faydalanabilir.

Buraya tıklayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Kimler randevu alabilir?

Velilerinden Onaylı İzin (Muvafakat) Formu yanlarında olan Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı 4. sınıf öğrencileri grup halinde sorumlu öğretmenleri tarafından başvuru yaparak randevu oluşturabilirler.

 

Eğitimin süresi nedir?

Eğitimler 60 ile 90 dakika arasında sürmektedir.

Sanayi Mah. Ömer Türkçakal Bulvarı No: 40/2 İzmit/Kocaeli

153

Bu içerik 06-05-2024 12:05'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!