Büyükşehir’in ‘Yaz Gelişim Programı’na kayıtlar başladı

Büyükşehir Belediyesi Kılavuz Gençlik’in; Bilgievleri, Akademi Lise, Gençlik Merkezleri ve Spor Okulları’nda ‘Yaz Gelişim Programı’ kayıtları başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin model ve ödüllü gençlik projesi olan ‘Kılavuz Gençlik’ her geçen yıl öğrencilerin gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. ‘Mutlu Şehir Kocaeli’de geleceğin teminatı olan çocuklara ve gençlere hizmet veren Bilgievleri, Akademi Lise, Gençlik Merkezleri ve Spor Okulları’nda gerçekleştirilecek eğitici ve öğretici ‘Yaz Gelişim Programı’ ile çocuklar ve gençler hem eğlenerek öğrenecek, hem de spor yaparak enerjilerini atabilecek. 10 Haziran Pazartesi günü itibarıyla kayıtların başladığı Kılavuz Gençlik Yaz Gelişim Programı’na başvurular, 21 Haziran Cuma günü sona erecek. Dopdolu bir yaz geçirmek isteyen öğrenciler başvurularını Kılavuz Gençlik internet sitesi https://kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tr/ üzerinden yapabilecek.

BİLGİEVLERİ’NDE DOPDOLU BİR YAZ GEÇECEK

Kocaeli’de yıllardır sergilediği eğitim kalitesi ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin öncelikli tercihi olan Kılavuz Gençlik Bilgievleri’nde ‘Yaz Gelişim Programı kapsamında öğrencilerin grup çalışmalarına katılacağı, akran ve arkadaşlarıyla bir araya gelerek eğlenip öğrenebileceği etkinlikler planlandı. 16 kurumda hizmet veren Bilgievleri’nde 1 Temmuz’da başlayacak program 9 Ağustos’ta sona erecek. Bilgievleri yaz döneminde Temel Dini Bilgiler ve Kuran-ı Kerim Eğitimi, Atölye ve Bilişim Faaliyetleri, Kütüphane Çalışmaları, Sportif ve Kültürel Etkinlikler, Tematik Yaz Kampları, LGS öğrencilerine yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek. Dijital Oyun Tasarımı, 3D Tasarım, Kodlama, Akıl Oyunları, El Sanatları, Bilim, Ebru, Resim, Ahşap, Aşçılık, İngilizce, Masal, Filografi, Satranç Atölyeleri ve Halk Oyunlarının yer aldığı faaliyetlerle öğrenciler doyasıya eğlenecek.

AKADEMİ LİSE YAZ OKULU GENÇLERİ BEKLİYOR

Gençlerin eğitim alanındaki ücretsiz adresi olan Kılavuz Gençlik Akademi Liseler, Kocaeli gençliğine yepyeni bir vizyon kazandırma amacıyla 11 merkezde faaliyetlerine devam ediyor. Gençlerin yaz döneminden en verimli şekilde yararlanabilmesi için ‘Yaz Gelişim Programı kapsamında özel eğitim programları hazırlandı. 1 Temmuz’da başlayıp 26 Temmuz’da sona erecek Akademi Lise Yaz Okulu’nda öğrencileri birçok faaliyet bekliyor. Akademi Lise Yaz Okulu’nda öğrenciler; Fen Bilimleri, Matematik, Değer Eğitimi, Kütüphane, Dil, Sanat, Bilişim Atölyeleri, Workshoplar, Doğa Yürüyüşleri, Gençlik Kampları, Kültür Gezileri, Yarışma ve Spor Turnuvaları, Bisiklet, Fitness, Yüzme gibi Sportif Faaliyetler ve Sahne Programları ile yaz dönemini dolu dolu geçirme imkanı bulacak.

GENÇLER YAZ DÖNEMİNDE KENDİNİ KEŞFEDECEK

Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere hem eğitim alanında hem de sosyal anlamda destek olduğu Kılavuz Gençlik Merkezleri 21. yüzyıl becerileri ile donatılmış bir gençlik meydana getirmek için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Gençlik Merkezleri; faydalı bilgiler edinmeleri, spor ve sanat alanlarında beceri gelişimlerini destekleyerek kaliteli zaman geçirmeleri için 24 Haziran - 16 Ağustos tarihleri arasında gençleri Yaz Gelişim Programı’na davet ediyor. Gençleri; yorucu bir eğitim yılından sonra hem dinlenebilecekleri hem de ilgi duydukları alanlarda becerilerini geliştirebilecekleri; katılacağı sosyal ortamlarda kendini ifade ederken arkadaş çevresini genişleteceği, çeşitli atölye ve etkinliklerle akran ilişkilerini kuvvetlendireceği bir yaz dönemi bekliyor. 11-14 yaş grubu için Erdem ve Yetkinlik Atölyesi, 15-18 yaş grubu için Çabucak Atölyeler, 19-25 yaş aralığı için Macera ve Keşif Atölyesi başlıklarında programlar planlandı. Yaz Kampları, Doğa Yürüyüşleri, Kültürel Geziler gibi faaliyetlerle bu yaz gençler bambaşka anılar biriktirecek.

YAZ DÖNEMİ SPOR OKULLARI’NDA 11 FARKLI BRANŞ

Yetenekli öğrencileri spora yönlendirmek amacıyla Büyükşehir tarafından “Sporun Başkenti Kocaeli” vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen Ücretsiz Spor Okulları 6 - 14 yaş grubu öğrencilere alanında uzman eğitmenler eşliğinde hizmet veriyor. 2024 Yaz Dönemi Spor Okulları’nda gençleri spora teşvik etmek için Yaz Gelişim Programı’ kapsamında 3 Bilgievi, 7 Havuz, 16 Spor Salonu, 1 Futbol Sahası ve 1 Tenis Kortu olmak üzere toplam 28 tesiste çalışma yapılacak. Futbol, Basketbol, Voleybol, Badminton, Masa Tenisi, Güreş, Atletizm, Kort Tenisi, Cimnastik, Satranç ve Yüzme olmak üzere birbirinden farklı 11 branşın yer aldığı Yaz Dönemi Spor Okulları 24 Haziran’da başlayacak. Büyükşehir spora ve sporcuya verdiği kesintisiz destekle hem kentin spor potansiyelini yükseltmeyi hedefliyor hem de çocuklara ve gençlere yaz tatili dönemini sporla iç içe geçirme imkânı tanıyor.

 

İLGİLİ
HİZMET

Akademi Lise

Kocaeli’de 14-18 yaş grubundaki lise öğrencilerine eğitim, sosyal, kültürel ve manevi değerler yönünden destek verilmektedir.

Akademi Lise

Hedef

  • Eğitimde fırsat eşitliği sağlayan ücretsiz olanaklar
  • Öğrencilerimizi üniversite sınavlarına hazırlamak
  • Okul derslerini takviye etmek
  • Akademik başarıyı arttırmak

 

Dersler

  • Matematik, Fen Bilimleri (fizik, kimya, biyoloji)
  • Türkçe/Edebiyat Sosyal Bilimler (tarih, coğrafya, felsefe)
  • DAP, din-ahlak-psikoloji

 

Periyot

  • Haftada 7 gün Okul derslerine takviye
  • Üniversite hazırlık sürecine katkı
  • Deneme sınavları

Lise yaş grubundaki öğrenciler ve liseden mezun olan öğrenciler bu hizmetten faydalanabilir.

1- https://kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tr sitesine giriş yapılmalıdır.
2- Açılan sitede Akademi Lise kısmı seçilmelidir.
3- https://kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tr/AkademiLise/Online.aspx üzerinden tercih ettikleri Akademi Lise'ye başvuru yapabilirler.

İzmit, Gebze, Karamürsel, Derince, Gölcük, Kartepe, Kandıra, Körfez ve Dilovası ilçelerinde hizmet binası vardır.

 

İzmit Necip Fazıl Kısakürek Akademi Lise

Ömerağa Mahallesi, Latif Bey Sokak, No: 24 İzmit

0262 321 87 39

 

Gebze Kılavuz Gençlik Merkezi Akademi Lise

Ulus Mahallesi, 2136/2. Sokak, No: 11 Gebze

0262 643 16 43

 

Karamürsel Aliya İzzetbegoviç Akademi Lise

Kayacık Mahallesi, Alirıza Arslanalp Caddesi, No: 6, İç Kapı: 1-2-3, Karamürsel

0262 229 42 41

 

Gölcük Aziz Sancar Akademi Lise

Dumlupınar Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı, No: 10, İç Kapı: 5-6-7-8, Gölcük

0262 431 40 45

 

Derince Yunus Emre Akademi Lise

Yenikent Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Caddesi, No: 15, İç Kapı: 2/27-28, Derince

0262 325 33 51

 

İzmit Dr. Sadık Ahmet Akademi Lise

Körfez Mahallesi, Ankara Karayolu Caddesi, No/133-2 İzmit

0262 325 33 51

 

Dilovası Selahaddin Eyyubi Akademi Lise

Orhangazi Mahallesi, 213. Sokak, No: 1, Dilovası

0262 754 96 67

 

Kartepe Nurettin Topçu Akademi Lise

İstasyon Mahallesi, Ankara Caddesi, No: 205, Kartepe

0262 373 42 38

 

Kandıra Havva Yıldız Yolcu Akademi Lise

Akdurak Mahallesi, Leylak Sokak, No: 47, Kandıra

0262 551 43 57

 

Körfez Akşemseddin Akademi Lise

Güney Mahallesi, Ahmet Petrolcü Sokak, No: 13, Körfez

0262 321 73 86

 

Gebze Fatih Sultan Mehmet Akademi Lise

Osman Yılmaz Mahallesi, Şehit Numan Dede Caddesi, No: 82, Gebze

0262 291 00 68

Kayıtlar ne zaman başlar?

Güz dönemi kayıtları eylül ayında başlar.

Yaz dönemi kayıtları haziran ayında başlar.

 

Ne tür etkinlikler yapıyorsunuz?

Eğitim, sanat, spor, bilişim, gezi, kamp ve değerler özelinde etkinlikler yapılır.

 

Etkinliklerden nasıl haberdar olabiliriz?

Etkinliklerden haberdar olmak için Kılavuz Gençlik sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Facebook

Twitter

Instagram

0262 331 13 88

Bu içerik 11-06-2024 10:44'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!