Büyükşehir’in 20 yeni otobüsü teslim edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yeni aldığı 81 otobüsün 20’si şehre ulaştı

Büyükşehir’in 20 yeni otobüsü teslim edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan otobüslerin 20’si teslim edildi. İzmit Şehirlerarası otogarda tutulan yeni otobüsler, yakın bir zamanda trafiğe çıkarak vatandaşlara daha konforlu ulaşım imkânı sunacak.

20 OTOBÜS ŞEHİRDE

Vatandaşların ulaşım hizmetinden daha fazla yararlanabilmesi içi birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ulaşım hizmeti verdiği otobüs filosunu her geçen gün büyütüyor. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 50’si 12 metre, 31’i körüklü olmak üzere 81 yeni otobüs alımı için ihale yapmıştı. İhaleyi kazanan firma 81 araçtan 20’sini teslim etti. Belirlenen plan doğrultusunda tüm araçların teslim edilmesine devam edilecek.

5 YIL GARANTİLİ
12 metre CNG (Sıkıştırılmış doğalgaz) yakıtlı ve alçak tabanlı BMC otobüsler 5 yıl yedek parça ve servis garantili. 26 Oturan, 64 ayakta olmak üzere 90 yolcu kapasiteli otobüsler, çarpışma ve sürücü ikaz sistemine sahip ve yakıt tasarrufu, rampa çekiş performansı ile emsallerine göre daha güçlü motor sistemine sahip.    

KONFOR ÖN PLANDA

Ayrıca araç içerisinde son model yangın ikaz söndürme sistemi, ergonomik yapıya sahip nano teknoloji bakteri önleyici koltuk, bebekli, hamile, yaşlılar için özel olarak dizayn edilmiş fosfor özellikli görsellere sahip tercihli koltuklar ve elektronik yolcu bilgilendirme ekranları bulunuyor.

İLGİLİ
HİZMET

Otobüs

Kocaeli genelinde 363 hatta günlük 2.208 araç ile ortalama günlük 18.866 sefer gerçekleştirilmektedir.

Otobüs

Otobüs saatleri ve duraklarla ilgili detaylara https://www.kocaeli.bel.tr/tr/main/hatlar adresinden veya https://e-komobil.com/ adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

Otobüslerle ilgili fiyat tarifesine https://e-komobil.com/ linkine tıklayıp daha sonra 'Fiyat Tarifesi' sekmesine tıklayarak erişebilirsiniz.

Toplu taşıma ile ilgili talep ve önerilerimi nasıl ve nereye iletebilirim?

Toplu taşıma ile talep ve önerilerinizi 153 Çağrı Merkezi ve Ekomobil Mobil Uygulaması üzerinden kayıt oluşturarak iletebilirsiniz.

Bu içerik 03-07-2024 12:05'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!