Bu onur Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın

Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın sahnelediği “Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi” isimli oyunu 26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’ne 7 dalda aday gösterildi

Bu onur Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın

Türkiye’nin en prestijli ödülü Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin kültür sanat camiasında yarattığı heyecan 26. yılında da devam ediyor. Sezonun adayları ve özel ödül sahipleri Yapı Kredi Kültür Sanat’ta düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Buna göre Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın “Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi” adlı oyunu 26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’ne 7 dalda aday gösterildi.

ÖDÜLLER 11 HAZİRAN’DA

Hayatını tiyatroya adamış büyük sanatçı Afife Jale’nin adını 26 yıldır yaşatan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, bu yıl 11 Haziran’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.

ANTALYA’DA SAHNE ALACAK

Diğer yandan Türkiye’nin en prestijli tiyatro ödüllerinde aday olan oyun, 26-27 Mayıs’ta Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde tiyatro severler ile buluşacak. Biletler tiyatro.kocaeli.bel.tr adresinden alınabiliyor.

3 ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜ

24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Vişne Bahçesi ile 7 dalda aday gösterilen Kocaeli Şehir Tiyatroları,  “Yılın En Başarılı Oyunu”, “Yılın En İyi Hareket Düzeni” ve “Yılın En İyi Dekor Tasarımı” ödüllerine layık bulunmuştu. Geleneksel olarak bir önceki yıl ödül alan kişi bir sonraki yılın kazanına ödül veriyor. Bu sebeple 25. Yapı Kredi Afife Tiyatro ödülleri töreninde de “Yılın En Başarılı Oyunu” ödülünü Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı takdim etmişti.

7 DALDA ADAY GÖSTERİLDİ

26. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödüllerine “Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi” isimli oyun 7 dalda aday gösterildi:

1.Yılın En Başarılı Oyunu (Kocaeli Şehir Tiyatroları)

2.Yılın En Başarılı Yönetmeni (İlham Yazar)

3.Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı (Murat Gülmez)

4.Yılın En Başarılı Giysi Tasarımı (Çevren Sarayoğlu)

5.Yılın En Başarılı Işık Tasarımı (Mustafa Bal)

6.Yılın En Başarılı Sahne Müziği (Ali Erel)

7.Yılın En Başarılı Hareket Düzeni (Gizem Erden)

İLGİLİ
HİZMET

Kocaeli Şehir Tiyatrosu

Kocaeli Şehir Tiyatrosu halkın sanat düzeyi ve bilincini yükseltilmesine katkı sağlamaktır. Bu amaçla yerli ve yabancı tiyatro eserlerinin seçkin örneklerini Kocaeli seyircisine ve turneler yoluyla da diğer kentlerdeki tiyatro severlerle buluşturmaktadır.

Kocaeli Şehir Tiyatrosu

Bilet satışı online satış kanalından ve gişelerden yapılmaktadır.

 • Süleyman Demirel Kültür Merkezi - Yahya Kaptan Mah. İzmit/Kocaeli
   
 • Gebze Osman Hamdi Bey Sahnesi - Güzeller Mah. Bahar Cad. No:1 Gebze /Kocaeli

 • Tam bilet:20
 • İndirimli bilet: 13 TL
 • Çocuk oyunları:6 TL

 • Bilet satışları ne zaman başlıyor?
  Yetişkin oyunlarının bilet satışları temsil tarihinden 12 gün önce saat 10.00’da online bilet kanalından ve gişeden başlamaktadır. Çocuk oyunlarının satışı aylık program yayınlandıktan sonra başlamaktadır.

 

 • Bir oyunun gösterimine bir kişi en fazla kaç adet bilet alabilir?
  Bir kişi en fazla 5 adet bilet satın alabilir.

 

 • İptal edilen oyunlarda bilet iadesi yapılıyor mu?
  Kocaeli Şehir Tiyatrosu tarafından öngörülemeyen nedenlerden dolayı iptal edilen oyunlar için online sistemden bilet alan seyirciler online bilet sitesinde yer alan bilet-iade başvuru formunu doldurmalıdır. Gişeden bilet satın alan seyirciler gişelere başvurarak iade bilet formunu doldurmaları gerekmektedir.

 

 • Oyuna geç kaldığımda bilet iadesi yapabilir miyim?
  Hayır, oyun başladıktan sonra seyirciler içeri alınmaz. Bu tür durumlarda bilet iadesi söz konusu değildir.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!