Beyaz Kalplerde waffle ile kahve günü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezinde eğitim gören öğrencilerden tatlı bir etkinlik

Beyaz Kalplerde waffle ile kahve günü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler ve Gelişim Merkezinde eğitim gören öğrenciler için waffle-kahve etkinliği düzenlendi. İzmit Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi bahçesinde 10.’su gerçekleşen etkinliğe yöneticiler ve personel de katıldı. Etkinlikte öğrenciler kahve ve waffle hazırlayarak maharetlerini gösterdi.

PİŞİRDİLER SERVİS ETTİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 14-18 yaş aralığında çeşitli nedenlerle örgün öğretime devam edemeyen öğrencileri yalnız bırakmıyor. Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencilerin ilgi duydukları alanlarda meslek edindirme kursları, hobi atölyeleri ve psikolog-sosyolog konusunda destek sunuyor. Bu kapsamda merkezde yaklaşık sekiz aydır eğitim alan tüm öğrencilerin yer aldığı etkinlikte öğrencilerin hazırladığı ve servis ettiği çilekli, muzlu ve çikolatalı waffle ve kahve çeşitleri misafirlere ikram edildi. Etkinlikle birlikte Türk kahvesi, Cafe latte, Americano ve Cappuccino hazırlayan ve ilk servis deneyimi yaşayan öğrencilerin kendilerine olan öz güvenleri gelişti motivasyonları arttı.

EĞİTİM HERKESİN HAKKI

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde; 14-18 yaş arası çeşitli nedenlerle okul hayatına ara vermek zorunda kalan çocuklar tespit edilerek oryantasyonları sağlanıyor. Merkezde meslek ve hobi atölyelerinde eğitimler veriliyor. Meslek atölyelerinde; aşçı yardımcılığı, barista, kuaförlük, pastacılık eğitimleri; hobi atölyelerinde drama, görsel sanatlar, kodlama, müzik, yazarlık eğitimi ve sportif aktiviteler yer alıyor. Ayrıca; aile danışmanlığı, bireysel danışmanlık, aile eğitimi, değerler eğitimi gibi bilgilendirici eğitimler de merkezde düzenli olarak uygulanıyor.

İLGİLİ
HİZMET

Beyaz Kalpler

14-18 yaş aralığında olup sosyal risk grubunda yer alan, çeşitli nedenlerle örgün eğitime devam etmeyen, ergenlik dönemi problemleri ile baş etmekte güçlük yaşayan bireyler için mesleki eğitim atölyeleri ve hobi atölyeleri ile psiko-sosyal desteklerin sunulduğu önleyici bir sosyal hizmet çalışmasıdır.

Beyaz Kalpler

Kocaeli’nde ikamet eden, örgün eğitime çeşitli sebeplerle ara veren, aile içi ilişkileri noktasında desteğe ihtiyaç duyan, ergenlik sorunlarını sağlıklı bir şekilde çözmek için desteğe ihtiyaç duyan, öz bakım becerilerini yerine getirebilecek yeterliliğe sahip olan, sosyal risk grubunda yer alan 14-18 yaş aralığındaki bireyler bu hizmetten faydalanabilmektedir.

Bireyler, Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi`ne bireysel olarak başvurabilecekleri gibi 153 Çağrı Merkezi yoluyla da kurum hakkında bilgi alarak başvuruda bulunabilmektedirler.

Uzman personeller tarafından yapılacak saha çalışması yoluyla da kurum için uygun olan bireyler tespit edilmektedir.

İzmit Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi

Sanayi Mah. Ömer Türkçakal Bulvarı No:35 Vinsan Kampüsü İzmit

 

Gebze Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi

Köşklüçeşme Mah. 558. Sokak No: 18

Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde mesleki eğitim çalışmaları, hobi atölyeleri çalışmaları, kitap okuma- yorumlama ve drama etkinlikleri, sinema izleme ve yorumlama etkinlikleri, kültürel ve doğa gezileri ile kulüp çalışmaları yapılmakta ayrıca aile eğitimi- danışmanlığı ve bireysel grup terapisi uygulanmaktadır.

 

Mesleki Eğitim Atölyeleri

 • Aşçı Yardımcılığı
 • Pastacılık
 • Grafik Tasarım
 • Kuaförlük ve Güzellik Uzmanlığı
 • Barista ve Servis Eleman Yardımcılığı

 

Hobi Atölyeleri

 • Drama
 • Müzik
 • Görsel Sanatlar
 • Cam - Boncuk
 • Spor ( Tenis, Futbol, Basketbol, Voleybol ve Masa Tenisi)
 • Robotik Kodlama
 • Ahşap

Başvurular nasıl değerlendirilmektedir?

Başvuruların değerlendirilmesi; birey ile yapılan görüşme sonrasında hazırlanan rapor doğrultusunda ‘Değerlendirme Kurulu’ tarafından yapılmaktadır.

Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi hizmetlerinden yararlanan bireylerin hakları nelerdir?

1 yıl süre ile eğitim için merkeze kabul edilen bireyler bu zaman zarfı içerisinde tüm hizmetlerden (öğle yemeği ,merkeze gidiş-geliş servis imkanı vb.) ücretsiz olarak yararlanır ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan bireylere Kocaeli Üniversitesi onaylı “Mesleki Yeterlilik Belgesi” verilir.

İzmit Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi

0262 335 06 39

 

Gebze Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi

0534 950 87 15

Bu içerik 18-06-2024 09:00'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!