“Bayramların en güzel elbiseleri sevgi ve hoşgörüdür”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kurban Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı

“Bayramların en güzel elbiseleri sevgi ve hoşgörüdür”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, tüm hemşerilerinin ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutladı. Kurban Bayramı’nı, mazlum coğrafyalarda yaşanan insanlık dışı suçların gölgesinde buruk yaşadıklarını ifade eden Başkan Büyükakın, ”Kalbimiz kırık, gönlümüz hüzün dolu. Sevgi ve hoşgörünün yaşatıldığı bayramlar, gözleri kör olmuş dünyaya insanlık değerlerinin hatırlatması için bir fırsata dönüşür inşallah” dedi.

Kurban Bayramı’nın bizleri bir araya getiren, kardeşlik bağlarımızı güçlendiren, sevgi ve hoşgörüyü pekiştiren müstesna günlerden biri olduğunu dile getiren Başkan Büyükakın, ”Bu bayram, gönüllerin sevgiyle, sofraların bereketle, çevremizin ise hoşgörüyle donatılması; dünyada yaşayan herkesin en doğal hakkı. Zulme karşı sağır, kör, dilsiz oyunu oynayan tüm dünya da eninde sonunda aynı akıbeti yaşayacaktır. Bu hakkı ellerinden zorla alınan Gazze’deki Müslüman kardeşlerimiz gibi tüm mazlum coğrafyaların, bayramlarını eskisi gibi mutlu geçirmelerini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu bayram, sadece sevdiklerimize değil, çevremizdeki tüm insanlara da bir gülümseme hediye edelim. Bu bayramda kırgınlıklarımızı unutalım, küskünlükleri sonlandıralım ve geleceğe umutla bakalım. Bayramımızı kutlarken, toplumsal sorumluluklarımızı da unutmayalım. Kurban ibadetimizi yerine getirirken, hijyen kurallarına dikkat edelim, çevremizi temiz tutalım. Unutmayalım ki, temiz bir çevre, sağlıklı bir gelecek demektir. Kurban, Allah’a yakınlaşmak ve O’nun rızasını kazanmak amacıyla yapılan bir ibadettir. Bu doğrultuda ihtiyaç sahiplerini, büyüklerimizi unutmayalım.

Geleneksel hale gelen Kent Bayramlaşmamız bu yıl yine Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleşecek. 17 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’te gerçekleşecek 39. Kent Bayramlaşmamızda tüm hemşerilerimizle bir araya gelmeyi umut ediyoruz.

Bayramların en güzel elbiseleri olan sevgi ve hoşgörünün dünyaya hakim olması, Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemine ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisiyle, bayramınız kutlu, sofralarınız bereketli, gönülleriniz huzurlu olsun” ifadesini kullandı.

Bu içerik 15-06-2024 08:32'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!