Alikahya Stadyum Tramvayında çalışmalar sürüyor

Kocaelispor’un maçlarını oynadığı Alikahya’daki stada ve bölgeye ulaşımı kolaylaştıracak tramvay hattında çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Alikahya Stadyum Tramvayında çalışmalar sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi ulaşımı rahatlatmak için gerçekleştirdiği raylı ulaşım çalışmaları devam ediyor. Mevcut tramvay hattını Kuruçeşme’ye kadar uzatan Büyükşehir, Alikahya Stadyum Tramvay Hattındaki çalışmalarını sürdürüyor. Toplam uzunluğu 3,8 km olan Alikahya Stadyum Tramvay Hattı, 2 etaptan oluşuyor.

ÇALIŞMALARDA SON DURUM

Alikahya Stadyum Tramvay Hattı projesi kapsamında bulunan Sultan Murat Caddesi üzerinde yağmursuyu U kanal betonarme imalatına devam ediliyor. 900 ton hat raylarının fabrika ortamında imalatları bitirilerek şantiyeye nakli yapıldı. Tramvay hattını besleyecek olan 2 adet trafo binası inşaatına devam ediliyor. Akarca Deresi üzerinde bulunan mevcut köprü yıkımına başlanırken yeni yapılacak köprü imalatlarından toplamda 650 metre uzunluğunda 24 adet fore kazık imalatı tamamlandı. Çalışmalar kapsamında muhtelif çaplarda yağmursuyu, içme suyu, atık su, elektrik ve Telekom hatlarının yapımı devam ediyor. Binnur ve Akyazı sokaklarından başlanarak tramvay hattı ile eşzamanlı olarak karayolu kazılarına başlandı ve Akyazı sokakta tramvay hattı ile kademe beton dökümü yapıldı. Sultan Murat Caddesi üzerinde çalışmalar sürüyor. Bağımsızlık Caddesi üzerinde karayolu kazı ve dolgu imalatlarına başlandı.

6 YENİ İSTASYON

Öte yandan yeni hat otogar depo alanından başlayacak ve en yakın noktadaki Bağımsızlık Caddesinde son bulacak. 3,8 kilometre uzunluğunda olacak hat 6 duraktan oluşacak. Hattın birinci durağı Fener Sokak ile Sultan Murat Caddesinin kesiştiği noktada, ikinci durağı Fatma Seher Hanım Sokağın İbni Sina Sokak ile kesiştiği yerde, üçüncü durağı Sakıp Sabancı Caddesi üzerinde Fenerli Sokak ile kesiştiği yerde, dördüncü durak Sakıp Sabancı Caddesi üzerinde Nar Çiçeği Sokak ile kesiştiği yerde, beşinci durak Bağımsızlık Caddesi üzerinde Yunus Emre Sokak kesişiminde, altıncı durak Bağımsızlık Caddesinin sonunda olacak.

İLGİLİ
HİZMET

Tramvay Hizmetleri

Tramvay yatırımlarımız ile şehirde trafik yoğunluğunu azaltıyor ve ulaşımı daha hızlı ve ekonomik hale getiriyoruz.

Tramvay Hizmetleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirde trafik yoğunluğunu azaltmak ve ulaşımı daha hızlı ve ekonomik hale getirimek amacıyla yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında AKÇARAY ile, 17 Haziran 2017 tarihinde Otogar ile Sekapark arasındaki 7,4 km'lik hatta bulunan 11 istasyon arasında hizmet vermeye başladık. 

Plajyolu Tramvayı

D-100 üzerinden Plajyolu’na uzanan yenitramvayımız 4 istasyon, 2.1 km çift hat ve tünel geçişinden oluşuyor.

Kuruçeşme Tramvayı

Kuruçeşme’ye kadar uzanan tramvay hattımızı tamamladık. Proje kapsamında; 812 m çift yön tramvay hattı, 332 m çelik tramvay köprüsü, 2 yaya köprüsü ve 1 istasyon yatırımını tamamladık.

Şehir Hastanesi Tramvayı

Türkiye’nin en donanımlı sağlık merkezlerinden biri olan Kocaeli Şehir Hastanesi ve İzmit Merkez arasında işleyecek. Günlük 39.000 yolcu kapasiteli, 5 istasyondan oluşan 3 km uzunluğundaki Şehir Hastanesi tramvayına 4 alt ve üst geçit olmak üzere 2 yaya üst geçidi çalışmaları devam ediyor.

 • Otogar
 • Yahya Kaptan
 • Yenişehir
 • Mehmet Ali Paşa
 • Doğu Kışla
 • Milli İrade Meydanı
 • Fuar
 • Yeni Cuma
 • Fevziye
 • Gar
 • Sekapark
 • Eğitim Kampüsü
 • Plajyolu
 • Kuruçeşme

 

Güzergah Tüm Güzergahlar
Tam ₺ 11,00
İndirimli ₺ 7,00
Abonman İndirimli Kart(TL) ₺ 5,00
Abonman İndirimli Kart(Kontür) 20
7/24 Akıllı Kağıt Bilet ₺ 15,00

 

Bize ulaşan kayıp eşyalarınız, sizler bize ulaşana kadar bize emanettir. Lütfen en kısa sürede bizimle aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçin.

Formu doldurmak için buraya tıklayın. 

 

Aşağıda yer alan anket sizlere verdiğimiz hizmetin kalite seviyesini ölçmek ve sizlerden aldığımız bilgiler ışığında bunu geliştirmek için kullanılacaktır. Anketimize katıldığınız için teşekkür ederiz. Anketi doldurmak için buraya tıklayınız.

Bu içerik 05-07-2024 10:37'da eklendi.

Bizi;
sosyal medyada takip edin!