Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı

Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU
0262 318 13 00 bcolakoglu@kocaeli.bel.tr Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  İzmit / Kocaeli

1969 yılında Bulgaristan’ın Filibe şehrinde doğdu. İlköğrenimini Derince´de, Lise öğrenimini ise Körfez´de tamamladı. Lisans eğitimini, 1988-1992´de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi´nde tamamlayan ÇOLAKOĞLU, 1993´de başladığı İstanbul Üniversitesi SBE İktisat Politikası Bilim Dalı yüksek lisans programından, “Türkiye´de Devlet İç Borçları ve Ekonomiye Etkileri” konulu tezi ile 1995´de mezun oldu. 1997 yılında girdiği Marmara Üniversitesi SBE İktisat Politikası Bilim Dalı doktora programını, “Avrupa Merkez Bankaları Sistemi´nin (ESCB) Para Politikaları ve T.C. Merkez Bankası´nın ESCB´ye Adaptasyonu” adlı tezi ile 2002´de tamamlayıp “Ekonomi Doktoru” unvanını aldı.

İş hayatına 1993´te Dumlupınar Üniversitesi Bilecik İ.İ.B.F., İktisat Politikası Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak başladı.

2001´de çalıştığı kurumdan ayrılıp, özel bir eğitim kurumunda “uzman eğitmen ve danışman” olarak 2004´e kadar görev yaptı. Aynı yıl Derince Belediyesi´nde göreve başladı ve “Toplam Kalite Yönetimi” çalışmalarını başlatırken, sırasıyla Başkan Danışmanı ve Yazı İşleri-Personel Eğitim Müdürü olarak görev yaptı.

Ekim 2005´te Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde göreve başlayan ÇOLAKOĞLU Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde yürütülen “Kurumsal Gelişim Projesinde” görev aldı. Sırasıyla Araştırma ve Organizasyon Şube Müdürü, Strateji Geliştirme ve Performans İzleme Şube Müdürü, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı, Kurumsal Gelişim Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. Son olarak Temmuz 2019’da Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı’na daire başkanı olarak atandı. Halen bu görevini sürdürmektedir.

Ekonomi alanında yayınlanmış akademik çalışmaları bulunan ÇOLAKOĞLU, sivil toplum alanında da 2009 yılından beri aktif olarak yer almaktadır ve TC Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen çok sayıda projede, proje koordinatörü olarak görev almıştır.

Almanca ve orta seviye Bulgarca bilen ÇOLAKOĞLU, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Birime Ait Hizmetler