Park Bahçeler Etüt Proje Şube Müdürlüğü

Halil KESİKBAŞ
0262 325 60 91 halilkesikbas@kocaeli.bel.tr Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  İzmit / Kocaeli

1985 yılında İzmit’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli’de, lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2003 yılında girdiği Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden 2008 yılında Peyzaj Mimarı olarak mezun oldu. 2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. 2017 Yılında Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun oldu.

2008 Yılında Kartepe Belediyesinde Peyzaj Mimarı olarak görev yaptı. 2009 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladı. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına bağlı çeşitli kademelerde Peyzaj Mimarı ve Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kocaeli İli’ne kazandırılan ilk mavi bayrak projesinin müellifi ve uygulama sorumlusu olan Halil Kesikbaş, Daire Başkanlığının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Mardin, Diyarbakır, ve Niğde İl’inde gerçekleştirdiği hizmetlerde proje tasarım-uygulama sorumlusu olarak görev yaptı.

2005 Dünya Üniversite Yaz Oyunları, Abi-Abla-Kardeş Gençlik Projesi, Kartepe Gençlik Meclisi Gençlik Projeleri, Engelsiz Kocaeli Kent Modeli vb. gibi projelerde aktif görevler aldı. Ayrıca, Kamusal Alanların Değerlendirilmesi ve Tasarımı, Kentsel İmaj ve Kimlik, Şehir Form ve Estetiği gibi konularda çalışmalar yaptı.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapmakta ve Türk Kızılay İzmit Şube Başkanlığı görevini yürütmekte olan Halil Kesikbaş, evli ve bir çocuk babasıdır.

Birime Ait Hizmetler