Eğitim Şube Müdürlüğü

Hülya ALP
0262 318 12 60 hulyaalp@kocaeli.bel.tr Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  İzmit / Kocaeli

1983 yılında İzmit’ te doğdu. Orta ve lise öğrenimini İzmit İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2003 yılında Sakarya Üniversitesi, Sakarya Meslek Yüksekokulu, Halka İlişkiler Programını bitirdi. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini tamamlayarak İşletme bölümünden mezun oldu. Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Programı Sertifikasını aldı. Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı Sosyal Politika programında “Engellilerin Ulaşılabilirlikleri Üzerine Memnuniyet Araştırması: Kocaeli İli Örneği”  yüksek lisans tez çalışmasıyla mezun oldu.

2004 yılında İzmit Saraybahçe Belediyesi’ nde sıra ile Halk Danışma Merkezi, Kalite Müdürlüğü ve Özel Kalem Müdürlüğünde görev yaptı.

2008 yılında Kocaeli Üniversitesi’ ne memur olarak atandı.

2011 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesine naklen tayin oldu. İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğünde Eğitim Şefi olarak görev yaptı. 2014 yılında Eğitim Şube Müdürü olarak atandı, halen aynı göreve devam etmektedir.