Bütçe Şube Müdürlüğü

Murat USTAOĞLU
0262 318 64 00 muratustaoglu@kocaeli.bel.tr Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  İzmit / Kocaeli

1969 yılında Kocaeli ili  Başiskele  ilçesinde doğdu .  Lise öğrenimini Kocaeli  Endüstri  Meslek  Lisesi Elektronik Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimini, 1989 - 1993´de Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik- Bilgisayar Bölümünde. Yüksek Lisansı  Eğitimin Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik- Bilgisayar Eğitimi bölümünde tamamladı. 2009 yılında  Anadolu  Üniversitesi  İktisat  Fakültesi Kamu  Yönetimi Bölümü  Mezunu  oldu.

Orta seviyede İngilizce bilen Murat USTAOĞLU evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Mesleki Deneyim:

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Anadolu Teknik- Teknik- End. Meslek okullarında Elektrik- Elektronik ve Bilgisayar Bölümlerinde 5 yıl Teknik  Öğretmenlik  yaptı.

Kocaeli Üniversitesine Bağlı Karamürsel M.Y. Okulunda Deniz Elektroniği Bölümü Başkanı olarak 5 yıl çalıştı.  Kocaeli M.Y. okulun da 5 yıl Elektronik- Haberleşme Bölümü Başkanı olarak 5 yıl çalıştı.

Kocaeli İl Özel İdaresinde Sırasıyla Teknik ve Mali İşlerden Sorumlu Daire Başkanı olarak  (Plan- Proje- İnşaat-Mali Hizmetler- Bütçe- Emlak İstimlak- Strateji Müdürlüklerinden Sorumlu) olarak 3 yıl,  Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı ( Satın alma- Destek Hizmetler-Mali Hizmetler- Bütçe- Strateji- Çevre koruma Müdürlükleri bağlı)  olarak    6 yıl görev yaptı.

2008–2014 yıları arasında  İl Encümen Üyesi,  2010 -2014 yılları arasında  Kandıra Gıda İhtisas OSB. Müteşebbis ve Yönetim Kurulu üyesi olarak çalıştı.

Kocaeli Üniversitesinde İşletme Yönetimi,  Avrupa Birliği Türkiye İlişkileri,  Genel ve Teknik İletişim derslerini misafir öğretim görevlisi olarak ders vermekte.

Aldığım Eğitim ve Belgelerden Bazıları:

Türk Loydu Vakfı ISO 9001:2008 Kuruluş İçi Kalite Denetçisi Eğitimi başarı belgesi.

İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı 4483 Sayılı Kanun ve Uygulamaları Eğitimi belgesi (Memurların ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında).

AB Projeleri kapsamında İtalya da AB Proje Yazma Eğitimi belgesi.

Organize Sanayi Bölgelerinde Enerji Zirvesi Katılım Belgesi (K.K.T.C. Ve T.C. İşbirliğinde Bakanlar katılımıyla)

 Proje Koordinatörü Olarak Yaptığımız Projeler:

Sektörel Bazda Rekabet Analizi Projesi: Kocaeli İlinde Seçilen Otomotiv Yan Sanayi, Bilişim Sektörü ve Metal İşleme sektörlerinin Türkiye’de, Avrupa da ve Dünyadaki yerinin ve kümelenmesinin İncelenmesi. 

Mikro Kredi Otomasyon Projesi: Dört yılı aşkın zamandır çalıştığımız Kocaeli de 3000 ‘i aşkın kişiye verdiğimiz mikro kredi uygulamasından yararlanan vatandaşların Sosyo- Ekonomik yapılarının incelenmesi projesi.

AB Projeleri kapsamında İtalya, Almanya, Belçika, Finlandiya, Estonya, Avusturya ülkelerinde hareketlilik ve yerel yönetimlerde çalışmalar.

 Kocaeli Valiliği Avrupa Birliği U.D.Y. Kurulu Yerel Yönetimler/Mahalli İdareler Alt Çalışma Grubu Başkanlığı.

 Anne Baba Çocuk Eğitimi Hakkında Dergi Editörlüğü, Okullarda ve Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinde Eğitimle İlgili Konferanslar

Birime Ait Hizmetler