Cebeci’de Plaj Futbol Ligi heyecanı başlıyor

Tarih: 20 Temmuz, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, yaz aylarında büyük ilgi gören “Plaj Futbolu” organizasyonunu bu yıl da gerçekleştirecek. Türkiye Futbol Federasyonu, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, TFF Plaj Futbol Ligi ve Kandıra Belediyesi işbirliğiyle yapılacak olan Plaj Futbolu Ligi Kocaeli Etabı, 30 Temmuz - 5 Ağustos tarihlerinde Cebeci Plajı’nda düzenlenecek. Plaj Futbolu Ligi’nde şampiyon olan takım Kocaeli’yi Türkiye Şampiyonasında temsil edecek. Plaj Ligine katılmak isteyenler için başvuru süresi ise başladı.

EN FAZLA 15 FUTBOLCU
Plaj Futbolu Ligi’ne katılmak isteyen takımlar en fazla 15 futbolcudan oluşacak. Takımlarda 1978-2001 tarihleri arasında doğmuş futbolcular yer alacak. 18 yaşın altındaki futbolcular velilerinin imzalayacağı muvaffakatname ile lige katılabilecek. Takımların listesinde, 1988 tarihinden önce doğmuş en fazla 3 futbolcu yer alarak müsabakalarda oynayabilecek. Plaj Futbolu Turnuvasına katılacak takımlarda, bir teknik sorumlu veya antrenör görevlendirilmesi zorunlu olacak.

SON TARİH 26 TEMMUZ
Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Plaj Futbol Ligi’ne katılmak isteyen takımların, 26 Temmuz tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. Lige katılan takımlar arasında 30 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında Cebeci Plajı’nda lig müsabakaları gerçekleştirilecek. Yarı finale kalan dört takım 4 Ağustos’ta final için mücadele edecek. Final maçı ise 5 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek.

BAŞVURULAR ELDEN YAPILACAK
Başvurular, Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü’ne elden yapılacak. Başvuru için takım kaptanları veya teknik sorumlular tarafından 2018 Sezonu Katılım Formu ve Taahhütnamesini eksiksiz olarak doldurulup, imzalanmış olarak 26 Temmuz’a kadar elden teslim etmeleri gerekiyor. Detaylı bilgi www.sporkentikocaeli.com, www.kocaeli.bel.tr internet sitesinden veya 0262 335 53 49 no’lu telefondan edinilebilir.

FUTBOLCULARIN UYGUNLUĞU VE İSTENECEK BELGELER

  • Lisanslı futbolcular tam doldurulup imzalanmış katılım formlarıyla ve 18 yaş altı futbolcular için doldurulup imzalatılmış muvafakatname ile başvuru yapmak zorundadırlar. Profesyonel futbolcular ayrıca tescilli oldukları kulübün muvafakatnamesini almak zorundadırlar. 2017- 2018 vizesi olmayanlar fotoğraflı sağlık raporu almak zorundadırlar.
  • Lisansı bulunmayan futbolcular futbol oynayabileceklerine dair alacakları fotoğraflı sağlık raporlarıyla, tam doldurulup imzalanmış katılım formlarıyla ve 18 yaş altı futbolcular için doldurulup imzalatılmış muvafakatname ile başvuru yapmak zorundadırlar.
  • Takım yetkilileri ve futbolcular müsabakalar esnasında TC Kimlik Numarası bulunan resmi kimliklerini yanlarında bulundurmalı ve yetkililer tarafından sorulduğunda kimliklerini ibraz etmek zorundadırlar.
  • Müsabakaya katılacak futbolcular 01.01.1978 ile 31.12.2001 arası doğumlu olmalıdırlar.
  • Takım listelerinde 01.01.1988 tarihinden önce doğmuş en fazla 3 futbolcu yer alabilir ve oynayabilirler. Bu sınır Milli Takım futbolcuları için aranmaz.
  • PFL takımları belirtilen şartlara sahip olmak koşuluyla en fazla 3 yabancı uyruklu futbolcuyu kadrolarına alabilir ve oynatabilirler.
  • Takımlar en az 10, en fazla 12’si futbolcu 3 teknik sorumlu veya antrenör olmak şartıyla 15 kişilik takım kadrosu bildirebilirler. Futbolcuların en az 2’sinin kaleci olması zorunludur. Bildirilen futbolcuların uygun olup olmadığına TFF karar verir.
  • Turnuvaya katılacak takımlarda bir teknik sorumlu veya antrenör görevlendirilmesi zorunludur.

TFF PLAJ FUTBOLU LİGİ CEBECİ ETABI KATILIM FORMU